מבזקיםמשפטי/פלילי

כתב אישום 9 במסגרת הלינץ' המחריד ב'שומר החומות' בעכו: בן 51 מואשם במעשי טרור

פרקליטות מחוז צפון הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד אסי חוראני (51), תושב עכו, בגין מעשה טרור של חבלה חמורה במהלך חודש מאי 2021 בזמן מבצע "שומר חומות". מדובר בכתב אישום 9 אשר מוגש על רקע אירוע הלינץ' שבוצע במור ג'נשווילי.

לפי כתב האישום שהגישו עו"ד אוהד כהן ועו"ד ריאן סאלח, מעשיו האלימים של הנאשם החלו ביום 11.5.21 עת התפרע יחד עם אחרים, וירה זיקוקים וידה אבנים לעבר שוטרים ובמהלך אותו יום אף נורה בכדור גומי ברגלו על ידי השוטרים. ביום 12.5.22, בשיאן של ההתפרעויות, חבר הנאשם לצעירים רעולי פנים שהקימו מחסום באחד הרחובות בעיר והחלו מיידים אבנים במקום. המתלונן שנסע ברכבו וזוהה כיהודי על ידי המתפרעים הותקף בברוטליות שעה שהמתפרעים יידו אבנים לעבר הרכב. כתוצאה מפגיעות האבנים, איבד המתלונן שליטה על הרכב והתנגש בחומה. או אז, עטו על הרכב עשרות מתפרעים, ורגמו את הרכב באבנים וחפצים שונים בעוד המתלונן נמצא ברכב. המתפרעים היכו את המתלונן, ולא הפסיקו לעשות כן גם כשבשלב מסוים החל דם למלא את פניו והוא איבד את הכרתו. כל זאת עשו, הנאשם ויתר המתפרעים ממניע לאומני – אידיאולוגי.

בהמשך קשר הנאשם קשר עם אחר כי יספק לאחר בנזין לצורך הצתת עצי דקל הנמצאים בסמוך לתחנת הרכבת בעיר. כמו-כן, בשלב מסוים באותו ערב, שבר הנאשם עם אחרים, באמצעות מקלות ואבנים מספר מצלמות אבטחה של גני ילדים ומצלמת אבטחה של עיריית עכו.

כתב אישום מייחס לנאשם עבירות מעשה טרור של חבלה חמורה בכוונה מחמירה, קשירת קשר לביצוע הצתה, שיבוש מהלכי משפט, היזק לרכוש, מעשה פזיזות ורשלנות, הפרעה לשוטר בנסיבות מחמירות והתפרעות.

בהפרות הסדר בכניסה לאום אל פחם יודו אבנים לעבר כוחות המשטרה במקום. לוח...
ארכיון: צילום: דוברות המשטרה
Back to top button