מבזקיםפוליטי / מדיני

מפגש דיפלומטי: השר מאיר פרוש נועד עם שגריר ארה"ב בישראל

שר ירושלים ומסורת ישראל, ח"כ מאיר פרוש, נפגש בלשכתו בכנסת עם שגריר ארצות הברית בישראל תומאס ניידס. בפגישה השתתפו מנהל אגף קשרי חוץ באגודת ישראל הרב אהרן דוד דייוויס, ומנהל הקשרים הפוליטיים בשגרירות ארה"ב בריאן ג'יימס ברוהאוס.

השגריר הדגיש את החשיבות שהוא רואה בחיזוק הקשר עם הציבור החרדי בישראל ועם נציגיו בכנסת ובממשלה, והזכיר בהתרגשות את המפגש שלו אצל מרן הגרי"ג אדלשטיין שליט"א בביקורו בבני ברק.

שר ירושלים ומסורת ישראל דחה את הניסיונות להתערב בצביון היהודי בכותל המערבי ואמר לשגריר, "אתם לא רוצים שנפגע בסטטוס-קוו בהר הבית, אל תצפו מאיתנו שנאפשר לרפורמים לשנות את הסטטוס-קוו בכותל המערבי".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

פרוש התייחס לדיווחים על מורת הרוח של גורמים בממשל האמריקאי מהרכב הממשלה החדשה: "כאשר כיהן פה ראש ממשלה עם 6 מנדטים, בסיוע קואליציה צרה שהייתה בנויה על רע"מ, זה היה דמוקרטי מבחינתכם? אז הממשלה הנוכחית, שיש רוב מוצק של 64 מנדטים היא הרבה יותר דמוקרטית".

השר פרוש הדגיש כי היהדות החרדית תומכת באופן מלא ברפורמה המשפטית שמוביל שר המשפטים יריב לוין: "השופט ברק חטף את השלטון לפני 25 שנה, מה שקרה אז היה לא דמוקרטי, ההצעה עכשיו היא להחזיר את הדמוקרטיה. רוב העם תומך ברפורמה, ושופטי העליון 'הרוויחו' את זה ביושר".

השגריר ביקש מהשר לפעול כגורם ממתן בממשלה, למנוע מהלכים שיובילו להסלמה ביחסי ישראל והפלסטינים. השר השיב כי יהדות התורה לא דוגלת בעימות לשם עימות ובעד הרגעת הרוחות, אך הוא לא רואה בשום אופן אפשרות לשלום עם הפלסטינים, מאחר והם לא מוכנים להכיר בנו כישות יהודית.

בתום המפגש החם סיכמו השגריר והשר לשוב ולהיפגש, בכדי לשמור על שיתוף פעולה פורה והדוק בין הממשל האמריקאי לשרי הממשלה החדשה בכלל, ונציגי הציבור החרדי בפרט.

תומאס ניידס - מאיר פרוש
צילום: דוברות השר למורשת ומסורת ישראל
תומאס ניידס - מאיר פרוש
צילום: דוברות השר למורשת ומסורת ישראל
תומאס ניידס - מאיר פרוש
צילום: דוברות השר למורשת ומסורת ישראל

Back to top button