מבזקיםמשפטי/פלילי

בית המשפט הוציא צו למניעת הטרדה מאיימת נגד רחמים (רמי) בן יהודה

בית משפט השלום בתל אביב קיבל היום (שני) את בקשת היועצת המשפטית לממשלה, והוציא צו למניעת הטרדה מאיימת נגד רמי (רחמים) בן יהודה, האוסר עליו לפרסם בעצמו ובאמצעות אחרים כל פרסום הנוגע לבנה של המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד ליאת בן-ארי. כן ניתן צו המורה לבן יהודה להסיר כל פרסום מהרשתות החברתיות המתייחס לבנה של בן-ארי או מייחס קשר משפחתי בינה לבין החשוד האלמוני בפגיעה באורלי לב.

השופטת מלכה ספינזי-שניאור, כתבה בהחלטתה, כי "המבחן לקיומה של הטרדה מאיימת הינו אובייקטיבי ולא סובייקטיבי. לא די בכך שפלוני יחוש מאוים, אלא על בית המשפט להשתכנע שאכן הנסיבות הן כאלה שסביר שאותו פלוני יחוש מאוים או מוטרד." "זאת ועוד, בבוא בית המשפט להכריע בבקשה עליו לדאוג לאיזון בין זכויותיו של הנפגע-המוטרד לבין זכויותיו של המטריד לכאורה."

עוד ציינה השופטת, כי "השימוש בחוק למניעת פרסומים מטרידים יכול שייעשה רק במקרים חריגים ויוצאי דופן ויכול שייעשה רק במקום בו נעשה שימוש מפורש באיום הגורם לפגיעה ממשית ביותר בשלוות החיים".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

במסגרת ההחלטה, דחתה השופטת ספיניזי-שניאור את טענותיו של בן יהודה וקבעה כי "תוכן הסרטונים בגינם הוגשה הבקשה, האינטונציה ושפת הגוף ובמיוחד מועד אמירתם – עונים על הגדרת המונח "איום" וכי יש בהם להטריד את שלוות חייה של עו"ד בן-ארי ובני משפחתה באופן המצדיק צו. השופטת אף דחתה את טענתו, כי הדברים נאמרו במסגרת שיח פוליטי לקבוצה מצומצמת וציינה כי תמיד יש לזכור כי גם דברים הנאמרים בקבוצה סגורה צריכים להיאמר באופן מכבד ומכובד וכי יש לזכור שיכול שהם יזלגו מחוץ לקבוצה.
בנוגע לבקשה לצו הרחקה מעו״ד בן ארי ומבנה, השופטת הסתפקה בהתחייבותו של בן יהודה במהלך הדיון שלא להתקרב לבן ארי ובנה, וציינה זאת בהחלטתה."

את היועצת המשפטית לממשלה ייצגו עוה"ד אורנה פורגש וניר גנצ'רסקי מפרקליטות מחוז ת"א (אזרחי).

אולם בית משפט
אילוסטרציה. צילום: חדשות מבזק לייב

Back to top button