חדשות הארץמבזקים

ארגון 'בצלמו' חוזר בו מהתלונה נגד ד"ר אחמד מחגאנה – "העובדות היו שגויות"

לפני כחודש פורסם שרופא בבית החולים בהדסה קנה עוגות יוקרתיות למחבל שניסה לרצוח יהודים והצטלם איתו סלפי ושיבח אותו על מעשהו. בעקבות כך, הגיש שי גליק מנכ"ל 'בצלמו', תלונה רשמית לבית החולים הדסה וכן לנציב תלונות הציבור על הרופאים בדרישה להדיחו. בחודש האחרון התבררו פרטי המקרה ומדובר בטעות .

מהארגון נמסר כי "ד"ר מחגאנה לא קנה כל עוגה יוקרתית למחבל אלא סך הכל קנה עוגות עבור פריסה שעשה לו ולחבריו אחרי שסיימו התמחות. ד"ר מחגאנה לא עשה עם המחבל כל סלפי או קרא לו שאהיד שכן אין כל ספק שהמחבל "לא זכה" להיות שאהיד. בנוסף, סוכם שהרופא יעלה פוסט מסודר בפייסבוק, בו יגנה כל פגיעה בחפים מפשע ללא יוצא מן הכלל."

בעקות הפרטים הללו שהתפרסמו, פנה שי גליק מנכ"ל הארגון לרופא באמצעות עורך דינו וביקש לקבלת פרטים להשלמת התמונה. ואכן מסמכים מסווגים שנשלחו אליו הוכיחו מעל כל ספק שאכן הרופא לא ביצע את מה שנטען נגדו.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בעקבות כך הודיע ארגון בצלמו שהוא חוזר בו מהתלונה וציין: "הפסוק  אומר "צדק צדק תרדוף". דהיינו לא מספיק לא לעשות רע, או אפילו לעשות צדק אלא יש ממש לרדוף ולחפש ולמצוא ולעשות את הצדק. אנחנו גאים בכך שאנחנו חוזרים בנו ומפרסמים זאת מעל כל במה בלי שום חשש של מה יגידו ולמה הם חוזרים בהם. (יודגש ויובהר אנחנו אלה שפנינו לרופא ולא ההיפך)."
   
 שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "אנחנו גאים להיות הראשונים שמובילים במאבק בטרור בהסתה ולמען זכויות אדם. יחד עם זאת לפעמים אנחנו שוגים ואז אנחנו עומדים בפה מלא ואומרים טעינו ואנחנו חוזרים בנו. הדבר מעיד על רמת אמינות גבוהה ביותר של הארגון ועל כך שמאחורי כל דבר שהארגון עושה, ניתן להסתמך עליו במאת האחוזים."

אילוסטרציה. קרדיט: freepik

ארגון 'בצלמו': דורשים לשלול את רישיון הרפואה למי שסיפק עוגות למחבלים

Back to top button