מבזקיםמשפטי/פלילי

הסדר טיעון: מרדכי בן-ארי מואשם בשתי עבירות של שימוש במידע פנים

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב (המחלקה הכלכלית), כתב אישום נגד מרדכי (מוטי) בן-ארי בגין שתי עבירות של שימוש במידע פנים, במסגרת הסדר טיעון.

על פי כתב האישום, בן-ארי שימש במועדים הרלוונטיים יועץ כלכלי של קבוצת אקויטל, שחברות נצבא ואיירפורט נמנו עמה. במסגרת תפקידו ניהל את כספי המזומנים ואת תיק ההשקעות של מספר חברות בקבוצה. עוד על פי כתב האישום, בימים 23 ו-24 ביוני 2015 ביצע בן-ארי שתי עסקאות רכישה של מניית נצבא בהיקף כולל של 520,000 ₪. ביום 4.7.2015 חתמו נצבא וחברת אירפורט על הסכם מיזוג ביניהן. דיווח מידי על המיזוג פורסם לציבור למחרת, והביא לעליה בשער המניה של נצבא. בימים שלאחר הדיווח מכר בן ארי את מלוא הכמות שרכש, וגרף רווח של 84,000 ש"ח.

בכתב האישום נאמר כי אף שלציבור דווח על ניהול המשא ומתן למיזוג בין החברות בשלב מוקדם, ואף שבן-ארי לא נטל חלק בהליכי המשא ומתן עצמם, הרי שמכוח תפקידו ומעמדו נודע לו על התקדמות בו, והוא אף הונחה שלא לבצע עסקאות במניות של חברות הקבוצה עבור הקבוצה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

על פי ההסדר בין הצדדים בן-ארי יודע ויורשע בשתי עבירות של שימוש במידע פנים, וייגזרו עליו שישה חודשי מאסר שניתן יהיה לרצותם בעבודות שירות, וקנס בסך 200,000 ש"ח.

כזכור עניינו של בן-ארי היה שלוב בעניינו של ח"כ חיים כץ. בקביעת העונש המוסכם נשקלה, בין היתר, העובדה כי יוחסו לבן-ארי במסגרת הפרשה עבירות נוספות שהתיק בעניינן נסגר, וחלוף הזמן עקב כך. כתב האישום הוגש על ידי עו"ד חנה קורין ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מיסוי וכלכלה. התיק נחקר על ידי מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר של רשות ניירות ערך.

כתב אישום מוטי בן ארי
מחשב - סייבר - אינטרנט
אילוסטרציה. Code photo created by rawpixel.com – www.freepik.com

Back to top button