חדשות הארץמבזקים

החשוד בפריצה למתחם פלסטיני פרטי באזור מעלה עמוס שוחרר בתנאים מגבילים

בדיון שנערך היום (ראשון) בבית המשפט המחוזי בירושלים, הורה השופט אילן סלע על שחרורו בתנאים מגבילים של אלישע ירד, אשר נעצר בשבוע שעבר. החלטת השופט הופכת את החלטתו של בית המשפט השלום, אשר האריך הבוקר את מעצרו של ירד ב-3 ימים.

בהחלטה כתב השופט כי הוא לא שוכנע כי קיים חשד סביר למניע גזעני, ומדובר בעבירת רכות שעם כל חומרתה היא במקרה זה ברף נמוך. כמו כן טען השופט כי במקרים הפוכים בהם פלסטינים הם שפורצים לבתי יהודים, מעולם לא נטען כי הגבר נעשה על רקע גזעני. לדבריו לא הובאה שום ראיה מצד המשטרה על כך שיש מניע לאומי ובמקום לא נמצאה כתובת או נזק מכוון לרכוש. בנוסף, קבע השופט כי לאור העובדה שירד נמצא במעצר כבר שישה ימים, אין שום מסוכנות אם ישוחרר למעצר בית. לאור כל זה קבע השופט כי הוא מורה על שחררו למעצר בית בתנאים מגבילים עד ליום חמישי.

כזכור, בשבוע שעבר עצרו בלשי המשטרה את אלישע ירד, בחשד לפריצה למתחם פלסטיני פרטי באזור מעלה עמוס בגוש עציון. במהלך הדיון בבית המשפט טען עו"ד משה פולסקי מארגון 'חוננו' המייצג את ירד, כי הם חשבו שמדובר במחסן נטוש ולכן נכסו אליו במהלך טיול באזור, אך משגילו שמדובר במקום פרטי הם יצאו ממנו במיידי.

עו"ד משה פולסקי אמר בתגובה להחלטת בימ"ש "בית המשפט אישר את כל מה שטענו מלכתחילה, וזה שמדובר בעבירת רכוש ברף הנמוך שבכלל לא מקימה עילת מעצר. בית משפט קיבל את כל הטענות שלנו גם ביחס למסוכנות לציבור וכן הוא התייחס גם לאפליית העורר. כך בדיוק שטענו מלכתחילה, שאין פה כל אינדיקציה למניע גזעני ורק בגלל הטענה כי מדובר ביהודי אוטומטית יוחסו לו באופן שערורייתי מבחינתנו, עבירה ממני גזעני".

אילוסטרציה. צילום: freeimages
Back to top button