מבזקיםפוליטי / מדיני

ליברמן על המו"מ מול עובדי ההוראה: "אנו לא זקוקים לא למשקיפים ולא למשגיחי כשרות"

שר האוצר ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, פרסם לפני זמן קצר (ראשון) בחשבון הפייסבוק שלו את תגובתו לשר השיכון ושרת העלייה והקליטה, שקראו בתקשורת לראש הממשלה לפיד להתערב במשא ומתן בין משרד האוצר לעובדי ההוראה.

"שמעתי הבוקר את חבריי לממשלה – שר השיכון, זאב אלקין, ושרת הקליטה, פנינה תמנו-שטה, קוראים בתקשורת לרה״מ להתערב במו״מ המתנהל בין משרד האוצר להסתדרות המורים," פתח ליברמן את דבריו והוסיף, "ועל כן חשוב לי לומר מספר דברים:
א. אני מאוד מעריך את הדאגה הכנה שלכם לפתיחת שנת הלימודים ב-1 בספטמבר.
ב. אני מציע שאישים פוליטיים שנמצאים קצת יותר מחודשיים לפני תקופת בחירות ישאירו את ניהול המו״מ לדרגים מקצועיים בלבד, נטולים שיקולים זרים.
ג. הבהרתי במפגש אצל רה״מ עם שרת החינוך כי מי שינהל את המו״מ על הסכם שכר הוא אך ורק הממונה על השכר במשרד האוצר. אנו לא זקוקים לא למשקיפים ולא למשגיחי כשרות.
ד. אכן יש פערים אמיתיים עקב גישות שונות ברמה העקרונית. הדגש ששמה הסתדרות המורים הוא על ותק ובמשרד האוצר הדגש הוא על מצוינות.
ה. בסוף יש לזכור כי מדובר בכסף ציבורי ומישהו גם חייב לשמור על הקופה.
עלות ההצעה שהונחה היא מעל 4 מיליארד שקלים וזה בהחלט סכום מכובד שיודע לתת מענה לצרכי המערכת.
ו. ואולי הדבר הכי חשוב, אחרי שנתיים של קורונה גם המסר החינוכי הוא חשוב ויש להסיר את המילה ״שביתה״ מהלקסיקון. צריך לשבת ולדבר כמה שצריך מתוך הבנה שאין אלטרנטיבה אחרת מלבד הסכם בין הצדדים."

ליברמן
ארכיון. צילום: דוברות הכנסת
Back to top button