חדשות הארץמבזקים

שלושה כלבים שסבלו מהזנחה קשה בצפון חולצו על ידי מפקחי משרד החקלאות

מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות והרופא הווטרינרי הרשותי של כאבול שעב, חילצו שלושה כלבים שסבלו מהזנחה קשה, והוחזקו ללא תנאים בסיסיים, ללא גישה למזון ולמים. הכלבים שהו בשטח פתוח וללא צל, בין היישוב כאבול ליישוב שעב שבגליל. הכלבים פונו לכלביית הרשות להמשך טיפול ושיקום.

בעלי הכלבים זומנו לחקירה בגין עבירות על חוק צער בעלי חיים. לאחר בדיקת הכלבים התגלה כי הם לא חוסנו, לא שובבו ולא עוקרו כפי שנדרש בעת החזקת גזעי כלבים מסוכנים וכתוצאה מכך, בעלי הכלבים חשודים שעברו על החוק בשלוש עבירות שונות.

האירוע החל בפנייתו של אזרח אל מוקד משרד החקלאות. עם קבלת הפרטים, מפקחי משרד החקלאות יחד עם הרופא הווטרינרי הרשותי של כאבול שעב הגיעו למקום ומצאו שלושה כלבים, פיטבול ומלינואה, קשורים ברצועות קצרות, ללא גישה למים או אוכל וללא צל. מממצאי החקירה הראשוניים, נמצא כי בניגוד לנדרש בעת החזקת כלבים מגזעים מסוכנים, בעלי הכלבים לא ביצעו חיסון ועיקור.

מחקירה ראשונית עולה כי ככל הנראה בעלי הכלבים השתמשו בכלביהם לשמירה על חלקת הקרקע שאינה בבעלותם. בשל הזנחתם הקשה, הכלבים פונו לכלביית הרשות, להמשך קבלת טיפול רפואי ושיקום. בעלי הכלבים הוזמנו לחקירה בשל חשדות לעבירות על חוק ותקנות צער בעלי חיים.

רואי קליגר, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: "מעבר לבריאות הכלבים ולרווחתם, היות ומדובר בכלבים מסוכנים שאינם מחוסנים, הדבר מהווה סכנה של ממש עבור בריאותם של העוברים והשבים. אולם, בזכות ערנות של האזרחים ופנייתם אלינו, מנענו אסון".

משרד החקלאות קורא לציבור הרחב להמשיך ולדווח על כל מקרה שבו עולה החשד לפגיעה ברווחת בעלי החיים, למוקד משרד החקלאות הזמין 24/7, בטלפון *6016.

צילום: משרד החקלאות
צילום: משרד החקלאות
Back to top button