מבזקיםתנועה ותחבורה

"נתב"ג דיגיטלי": רשות שדות התעופה מציגה מהפכת שירות משנת 2023

בתחילת שנת 2023 יהפוך נמל התעופה בן גוריון לנמל תעופה דיגיטאלי. רשות שדות התעופה תשיק קיוסקים חדשים לשימוש עצמי של הנוסעים בהשקעה של מעל 2 מיליוני ₪ לשלב הראשון באמצעים דיגיטאליים לשימוש הנוסעים וכדי להתאים את התשתיות לרמת השירות החדשה בדרכם של הנוסעים לחו"ל.

עמדות לשימוש עצמי (הקיוסקים) חדשים ומתקדמים יועמדו בנתב"ג לשירות הנוסעים בהם משקל לשקילת המזוודות , אפשרות  חיוב למשקל היתר שנקבע על ידי חברות התעופה, הדפסת התג והמדבקות למזוודה ("באג טאג") בכדי לאפשר לשליחה עצמאית של המזוודה לבטן המטוס. תג המזוודה (ה"באג טאג") יסרק בסמוך למסועי השליחה העצמאית (ה"דרופ אוף") ולאחר סריקת הקוד – המזוודה תישלח ישירות לבטן המטוס.

רשות שדות התעופה מכוונת אסטרטגיה למצוינות בשירות, והפעלת צוותי משימה כדי להבטיח רמת שירות טובה ביותר לנוסעים או בכדי למזער את השפעת החוויות הפחות נעימות עליהן אנו לומדים מניטור קבוע ומדידות זמנים בימי עומס ובכלל. חדשנות הינה גורם מפתח בכדי להעשיר את חווית הנוסע .הליך בקורת הגבולות בנתב"ג היום הינו ממוכן כולו ומאפשר לעבור את בקורת הגבולות בסריקת דרכון ומעבר ישיר לאולם ה"דיוטי פרי ללמעלה מ 90 אחוז מהנוסעים".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בימים הקרובים יורחב אזור הבידוק של כבודת היד כדי לשפר ולקצר את זמני העמידה בתור בבדיקה הביטחונית של כבודת היד. באולם היוצאים יוספו טכנולוגיות נוספות על 24 עמדות בדוק כבודת יד שירחיבו את השימוש המהיר במתחם.

כיום למעלה מ 50 אחוז מהנוסעים מעדיפים לעשות צ'ק אין און ליין. הטכנולוגיות המתקדמות יאפשרו להעניק לנוסעים שירות עצמאי מגוון ומורחב של שירותים.
עם הוספת עמדות הטאץ אנד פליי הנוסעים הטסים לחו"ל יעברו ביטחון רק לאחר ביצוע הליך הרישום לטיסה (הצ'ק אין) , או רישום לטיסה מכוון מהבית (און ליין) או לחליפין רישום לטיסה בקיוסקים העצמאיים שיותקנו באולם היוצאים.

עיקר תהליכי היציאה מהארץ יבוצעו כאמור און ליין ובאמצעים דיגיטאליים, תוך מקסום הנוחות והנגישות לנוסעים.

מנכ"ל רשות שדות התעופה חגי טופולנסקי ציין כי: "יעד מרכזי לרשות – הינו שיפור השרות לנוסע באופן מידי ובראיה ארוכת טווח מעבר לשדה דיגיטלי ומתקדם מסוגו בעולם".

מתחילת השנה עברו בנתב"ג כ 10 מיליון נוסעים בטיסות בינלאומיות. בחודש אוגוסט יעברו בנמל התעופה בן גוריון מעל 2.3 מיליון נוסעים בטיסות בינלאומיות.

אילוסטרציה. צילום: חדשות מבזק לייב

Back to top button