חדשות הארץמבזקים

בן 4 וחצי טבע בבריכה פרטית: "זכינו לנס וקיבלנו מתנה משמיים. אל תגידו לי זה לא יקרה"

אתמול בשעות הערב (רביעי) הובהל למרכז הרפואי קפלן מקבוצת כללית, בן 4.5 לאחר שטבע בבריכה פרטית בבית של קרוב משפחה במושב באזור השפלה.

אימו מספרת: "יש לנו ארבעה ילדים, ומטבע הדברים פיצלנו את הקשב של שנינו. אבל ידענו בכל רגע נתון איפה הילדים נמצאים. אני יצאתי עם אחת מהבנות מהמים. בשלב מסוים, הילד ששחה בבריכה עם מצופים, יצא מהבריכה והוריד את המצופים. הייתה המולה מסביבנו, הרבה אנשים והרבה הסחות דעת. בעלי היה בתוך הבריכה, אני עמדתי מחוץ למים עם שני הילדים האחרים ופתאום שמענו צעקה". היא מוסיפה ומספרת: "גיסתי ראתה אותו פתאום עם הרגליים למעלה, ראש בתוך הבריכה. ראיתי שכל הפנים שלו שחורות עם קצף מהפה ומהאף, ואני מבינה שזה הבן שלי."

עוד היא מוסיפה: "רצתי לשם, בתוך שניות מהירות של לחץ, וצרחתי שיזמינו אמבולנס. ניסינו להנשים אותו ולבצע עיסויים. זכרתי עקרונות מהחייאה שלמדתי בעבר. מהר מאוד הוא פתח עיניים. העמדנו אותו והתחיל לדבר. מד"א בינתיים הגיעו לקחו אותו לביה"ח".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

אביו של הילד מספר: "אנחנו הולכים הרבה לבריכות, המודעות שלנו לסכנה גדולה ומדברים הרבה עם הילדים על לא להיות לבד בקרבת המים ועל החשיבות של המצופים. זה אפילו לא מקרה של ילד שהוא שובב. תודה להשם, זכינו לנס וקיבלנו מתנה משמיים. אל תגידו לי זה לא יקרה".

לירון לובטון, אחות במחלקת ילדים ב׳ במרכז הרפואי קפלן מקבוצת כללית: "הקיץ בעיצומו, ולצערנו זה המקרה השני בשבוע של טביעה בבריכה שאנחנו רואים, המקרה הראשון התרחש בבריכה ציבורית באחד המושבים באזור לילד בן 3 וחצי שנים." היא מוסיפה ואומרת: "אמנם שני המקרים הסתיימו יחסית בקלות בגלל עירנות, אבל ישנה חשיבות רבה שהורים ילמדו יכולות בסיסיות של החייאה. אנחנו נוהגים להעביר לכל הורה לילד שמאושפז במחלקה הדרכה אם הם מעוניינים, ולא משנה סיבת האשפוז. יש גם הדרכות רבות שמתקיימות בקהילה. הורים צריכים לדעת לבצע החייאה במידת הצורך, ואני קוראת להורים ללמוד מניסיונם הקשה של אחרים ולהירשם בהקדם לקורס הזמין להם.".

צילום: המרכז הרפואי קפלן

Back to top button