מבזקיםמשפטי/פלילי

שני תושבי אזור ובת ים מואשמים בשוד אדם נכה בכסא גלגלים

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בעיר, כתב אישום נגד סהר מורציאנו (22) מאזור ואשר ממן (46) מבת ים זאת לאחר ששדדו אדם עם מוגבלות פיזית ונפשית המתנייד בכיסא גלגלים.

מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד איהב נופל עולה כי בתחילת החודש שהו הנאשמים במרכז המסחרי בבת ים, משהגיע המתלונן למרכז הושיב אותו מורציאנו, בסמוך לאחד העסקים במרכז, כשהוא ישוב על כיסא הגלגלים וקסדה על ראשו. אותה עת, החזיק המתלונן בתוך תיק שהיה ברשותו סכום כסף שגובהו אינו ידוע. בסמוך להגעתו של המתלונן ניגש אליו ממן ובין השניים החלו חילופי דברים, אז בעט ממן ברגלו של המתלונן, אחז את הקסדה שעל ראשו, משך אותה והטיח אותה בעצמה בראשו.

לאחר ניגש ממן לתיקו של המתלונן והוציא ממנו מספר שטרות. בהמשך לכך, ניגש ממן בנוכחות מורציאנו איים על המתלונן כי יהרוג אותו אם לא יעביר לו סכום כסף נוסף, הכה אותו באמצעות אגרוף בחזה וסטר לו, בשל חששו הוציא המתלונן סכום כסף נוסף מהתיק ומסר אותו לנאשמים. מספר שעות אחרי, ניגשו הנאשמים אל המתלונן כאשר כל אחד נושא על גופו סכין, וממן אף החזיק חפץ דמוי אקדח המכיל גז מדמיע, אז החל ממן לאיים על המתלונן באמצעות אקדח הדמה ודרש סכום כסף נוסף, כתוצאה ממעשיהם הוציא המתלונן סכום כסף נוסף והעבירם למורציאנו.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים, שהוגשה במקביל, ציין עו"ד נופל כי: " מדובר במי אשר ביצעו בצוותא חדא ולאורך מספר שעות, עבירת שוד כלפי קרבן חסר ישע, וזאת בטבורה של עיר, ליד מרכז מסחרי שוקק חיים. המשיבים, לא בחלו בשימוש באיומים בוטים ובאמצעים אלימים, כלפי נפגע העבירה, אשר בשל פחדו מהם, מיאן לשתף פעולה עם חוקרי המשטרה, דבר המלמד אף הוא על מסוכנותם המופלגת."

בנוסף, פעלו הנאשמים להעלמת ראיות, וכן איים ממן על המתלונן לבל ימסור למשטרה כי הוא גנב ממנו כספים. נוסף על אלה, בעת שנעצר, תקף ממן, את שוטר הסיור.

לנאשמים יוחסו עבירות של שוד בנסיבות מחמירות, החזקת סכין שלא כדין, שיבוש מהלכי משפט לממן יוחסו גם עבירות של הדחה בחקירה ותקיפת שוטר במילוי תפקידו.

כתב אישום - מורציאנו וממן
עימות חריף בוועדת העבודה והרווחה במהלך דיון על קנסות כספיים לעסקים לא מונגשים
אילוסטרציה. צילום: pixabay
Back to top button