מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: גרם ברשלנות לתאונת דרכים קטלנית בה נהרגו ארבעה בני אדם

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית המשפט לתעבורה בבאר שבע, כתב אישום נגד הנאשם גוני דיב, בן 37, בגין גרם מוות ברשלנות של 4 בני אדם בתאונת דרכים חזיתית שאירעה בכביש 90 לפני כחודשיים. כתוצאה מהתאונה הקטלנית, נהרגו מאיה קדוש ז"ל, וכן שלושה מנוסעי הרכב של הנאשם – מוחמד אעביד ז"ל ושני ילדים בני 12 ו-5.

על פי כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד ואדים סיגל, בתאריך 28.5.22, בשעות הצהריים, נהג הנאשם בכביש 90 מכיוון צפון לדרום, כשברכבו 3 נוסעים ובהם שני ילדים.

הנאשם שנהג ללא פוליסת ביטוח תקפה. בשלב מסוים של הנסיעה, הנאשם סטה עם רכבו לנתיב הנסיעה הנגדי. נהגים של שלושה כלי רכב, אשר אותה עת נסעו אחד אחרי השני בנתיב הנגדי, ואשר הבחינו בסטייתו של הנאשם לנתיב נסיעתם, הספיקו לסטות לעבר השוליים, ובכך מנעו את ההתנגשות עם רכבו. הנאשם המשיך לנהוג ברכבו בנתיב הנגדי, ובסמוך לאחר שחלף את שלושת כלי הרכב, התנגש בעוצמה עם חזית רכבו ברכב המעורב, בו נסעה המנוחה, ובכך גרם לתאונה הקטלנית בה נהרגו 4 בני אדם ונהג הרכב המעורב נפצע קשה.

בכתב האישום צוין, כי התאונה על תוצאותיה הקטלניות אירעה עקב רשלנותו של הנאשם, אשר נהג ברכבו בקלות ראש, בחוסר זהירות וללא תשומת לב מספקת לנעשה בכביש, וכן לא נקט באמצעי זהירות מספיקים כדי למנוע את התאונה.

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע 4 עבירות של גרימת מוות ברשלנות, נהיגה ברשלנות וגרימת חבלה של ממש ונהיגה ללא פוליסת ביטוח תקפה. התיק נחקר ע"י את"ן נגב.

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט לפסול את רישיון הנהיגה של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשת הפסילה צוין, בין היתר, כי אופן נהיגתו של הנאשם, אשר נהג ברכבו ברשלנות וכתוצאה מכך גרם למותם של 4 בני אדם, יש בו כדי להוכיח, כי המשך נהיגתו יהווה סכנה ליתר המשתמשים בדרך, וכי הוא אינו מודע לאחריות הכבדה שמוטלת על מי שאוחז בהגה.

כתב אישום תאונה בכביש 90
אישום: גרם ברשלנות לתאונת דרכים קטלנית בה נהרגו ארבעה בני אדם
אילוסטרציה. צילום: דוברות המשטרה
Back to top button