חדשות הארץמבזקים

"זרקו אותנו עם התינוקת החוצה לקור": מבנים נהרסו ברמת מגרון בבנימין

כוחות משטרה ומנהל אזרחי פשטו באישון ליל על גבעת רמת מגרון בבנימין, הרסו במקום את בתיהם של שלושת משפחות הגבעה. זאת בנוסף לבית כנסת, מבנה של בחורים ודיר עיזים.

הכוחות פרצו לבתים ולטענת התושבים, החרימו את מכשירי הפלאפון של המשפחות ללא כל סיבה או צו כלשהו. אחד מבעלי המשפחות שדרש לקבל את מכשיר הפלאפון בחזרה, טען כי הוא אוים במעצר ואף הוזהר: "תנועה אחת לא נכונה שלך, תמצא את עצמך מקופל על הרצפה בדרך למעצר". טען שנאמר לו.

נועה ירד, תושבת הגבעה סיפרה על החוויה הקשה: "התעוררנו בשעה 4 לפנות בוקר מדפיקות פראיות על הדלת. עוד לפני שהספקנו לברר מי זה, פרצו עשרות שוטרים לבית, נכנסו לחדר שינה והודיעו לנו שאנחנו צריכים לעזוב מיד את המקום. אפילו להתלבש ולהתארגן בפרטיות לא נתנו לנו. אחרי 3 דקות זרקו אותנו החוצה מהבית ביחד עם התינוקת, בלי שאפשרו לנו לקחת בשבילה בגדים או חפצים אחרים בנימוק ש"מותר לקחת רק חפצים יקרי ערך".

ירד הוסיפה וסיפרה: "את בעלי ריתקו בכוח לרכב, והרסו את הבית לחתיכות כשבתוכו חלק מהציוד שלנו. זאת חוויה מטלטלת וקשה. ועצוב ומכעיס לראות איך מדינת ישראל נלחמת ביהודים חלוצים שהלכו ליישב את הארץ ולהיאבק מול ההשתלטות הערבית".

ברמת מגרון נמסר בתגובה להרס: "זהו בוקר קשה ועצוב למדינת ישראל. שוב גנץ, לפיד סער מגלים נחישות ואכזריות כלפי ההתיישבות היהודית, שעה שברחבי יהודה ושומרון תוכנית פיאד הערבית להקמת מדינה פלסטינית קורמת עור וגידים ללא הפרעה".

"אבל יש לנו משהו להגיד לכם שרי הממשלה: איננו מתכוונים ולו לרגע להתייאש ולהרים ידיים, ובכוונתנו להמשיך להיאחז בגבעה עד להפיכתה לישוב קבע מבוסס ופורח", הוסיפו.

קרדיט חופשי
צילום: ללא קרדיט
קרדיט חופשי
צילום: ללא קרדיט
קרדיט חופשי
צילום: ללא קרדיט
Back to top button