חדשות הארץמבזקים

לפיד: "מדיניות הממשלה הזו היא אפס סובלנות לכל ניסיון ירי מרצועת עזה"

ראש הממשלה יאיר לפיד אמר לפני זמן קצר (שישי) בהצהרה לתקשורת כי "מדיניות הממשלה הזו היא אפס סובלנות לכל ניסיון ירי – מכל סוג – שיוצא מעזה לעבר שטח ישראל".

ראש הממשלה הדגיש כי "ארגוני טרור לא יקבעו את סדר היום בעוטף, לא נקבל שום איום על התושבים".

לפיד הבהיר כי "ישראל לא מעוניינת במערכה רחבה בעזה, אבל גם לא חוששת ממנה".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

שר הביטחון בני גנץ אמר כי "אף ארגון טרור ואף אדם לא יחזיק באזרחי ישראל כבני ערובה. מי שיאיים – לא יתקיים."

עוד הוסיף גנץ כי "יחד, באחריות ובנחישות, נגיע ליעדים שלנו, נביא לשקט, ונגבה מחיר כבד ממי שביקש לשבש את שגרת חיינו".

ההצרה המלאה לתקשורת של ראש הממשלה יאיר לפיד בתום הערכת המצב בקריה:

"לפני כארבע שעות צה"ל, בשיתוף פעולה עם השב"כ, תקף מטרות של הג'יהאד האיסלאמי בעזה. בין השאר חוסל תייסיר אל ג'עברי, אחד משני המפקדים הבכירים ביותר של הג'יהאד האיסאלמי בעזה, וכן חוליה שעמדה להוציא פיגוע נ"ט לעבר ישראל.

ההנחיה שקיבלו כוחות הביטחון היתה חד משמעית: ישראל לא תעמוד מנגד כשמנסים לפגוע בתושביה. מדיניות הממשלה הזו היא אפס סובלנות לכל נסיון ירי – מכל סוג – שיוצא מעזה לעבר שטח ישראל.

ארגוני טרור לא יקבעו את סדר היום בעוטף, לא נקבל שום איום על התושבים.

אני מברך את שר הביטחון בני גנץ, את צה"ל ומפקדיו בראשות הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי ואת השב"כ בראשות רונן בר, על איכות האחיזה המודיעינית ועל הביצוע המדוייק.

במקביל, לא נקבל שום אולטימטום על פעילות צה"ל וכוחות הביטחון גם בזירות אחרות. כל מי שצריך להיעצר – ייעצר. כל נסיון פגיעה באזרחים או בחיילים יענה ביד קשה.

הפעולה בעזה היום היתה מול איומים קונקרטיים שהפרו את שגרת החיים בדרום. ישראל לא מעוניינת במערכה רחבה בעזה, אבל גם לא חוששת ממנה.

אני קורא לכולם לציית להנחיות בימים הקרובים. אני סומך על הציבור הישראלי ובטוח שיתן גב רחב למערכת הביטחון שלנו. ייקח כמה שייקח, אנחנו נסיר את האיומים מעל אזרחינו.

עם ישראל חזק, מבין את חשיבות ההרתעה ומזדהה עם תושבי הדרום. כוחות הביטחון ערוכים עם סט של תגובות עוצמתיות לכל התקפה.

אנחנו נתייצב בעוצמה מול האוייב. ביחד".

"Israel carried out a precise counter-terror operation against an immediate threat.

Our fight is not with the people of Gaza.

Islamic Jihad is an Iranian proxy, that wants to destroy the State of Israel and kill innocent Israelis. The head of Islamic Jihad, is in Tehran as we speak.

We will do whatever it takes to defend our people".

צילום: קובי אלקוצר, לע"מ

ההצרה המלאה לתקשורת של שר הביטחון בני גנץ בתום הערכת המצב בקריה:

"אזרחי ישראל,

אף ארגון טרור ואף אדם לא יחזיק באזרחי ישראל כבני ערובה בבתיהם.

יצאנו היום באופן יזום למבצע "עלות השחר" מול הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה – בכדי לנטרל את האיום על יישובי ואזרחי עוטף עזה. במכת פתיחה עוצמתית, שנשענה על מודיעין מדויק, ביצעו צה"ל והשב"כ באמצעות חיל האוויר עשרות תקיפות של מטוסי קרב וכטב"מים לסיכול של בכירים בג'יהאד האסלאמי ופעילי טרור במערך הנ"ט ובמערכים הקדמיים שאיימו על יישובי הדרום.

המדיניות שלנו ברורה: מי שיאיים – לא יתקיים. זה נכון לגבי יורשו של בהא אבו אלעטא, תייסיר ג'עברי, וזה נכון לגבי כל מחבל בן מוות שיבקש לפגוע באזרחי ישראל.

כך בעזה, כך גם באיו"ש ובכל הזירות בהן נמשיך לפעול כל העת. את המסר הזה העברנו לאורך ימים לשותפינו המסייעים לנו לייצוב המצב ברצועת עזה. לצערי האיום לא הוסר, והפעלת הכוח היזומה שלנו – היתה הכרחית.

היעד שלנו אינו תושבי רצועת עזה, שהם כלי במשחק הקטלני של ארגוני הטרור. היעד שלנו אינם הפועלים שיוצאים לעבודה בישראל או החקלאים והסוחרים שמייצאים דרך מעבר כרם שלום ומבקשים להתפרנס בכבוד.

מי שנושא באחריות להידרדרות, ופוגע פגיעה בכינון ישיר בכלכלה ובביטחון של תושבי עזה הם ראשי הג'יהאד האסלאמי. בזמן שזיאד נחאלה יושב בטהראן, תושבי עזה נאנקים. ובזמן שחמאס נושאת באחריות על הרצועה, תושבי עזה סובלים. את המציאות הזו אפשר וצריך לעצור.

אזרחי ישראל, היום, בסיום הערכת המצב שקיימתי בפיקוד דרום, הערכת המצב שהתקיימה בראשות ראש הממשלה, והשיח שקיימתי עם ראשי הרשויות בעוטף, הגעתי לפגוש תושבים בניר עם. שמעתי מהם על הטוב, על הנחישות, על הפריחה והרצון לחיות בשלום ובשגשוג – זו המטרה שלנו.

כרמטכ"ל וכשר ביטחון, פיקדתי וניהלתי מספר מבצעים ברצועת עזה.

אני מבין היטב את האחריות הלאומית שיש לנו המנהיגים – ביחד עם ראש הממשלה והשרים – אנחנו נעמוד בה.

אני יודע גם, שיש לנו את הגיבוי המלא מכם האזרחים.

צה"ל, שב"כ וכלל כוחות הביטחון והחירום יודעים את העבודה. ואתם, אזרחי ישראל – תתנו לנו את הגב ואת החוסן לבצע אותה, תישמעו להוראות פיקוד העורף, וכמובן תנהגו בערבות הדדית, כמו תמיד.

יחד, באחריות ובנחישות, נגיע ליעדים שלנו, נביא לשקט, ונגבה מחיר כבד ממי שביקש לשבש את שגרת חיינו".

צילום: אלעד מלכה
צילום: לשכת העיתונות הממשלתית (לע"מ)

Back to top button