מבזקיםפוליטי / מדיני

הציונות הדתית: אלו המתמודדים לרשימת המפלגה לכנסת ה-25

חברי הוועדה הציבורית שמלווה את הפריימריז במפלגת הציונות הדתית, התכנסו אתמול (רביעי) בירושלים לבחון ולאשר את המועמדים לרשימת המפלגה לכנסת ה-25. בוועדה אומרים כי מדובר ברשימה מגוונת, המגיעה מכל רחבי הארץ ומתחומי עשייה רבים, המייצגת את כלל אנשי הציונות הדתית והימין המאמין.

עוד החליטה הוועדה, שלאור זאת שלא הוגשו מועמדים נוספים מלבד ח"כ בצלאל סמוטריץ לראשות המפלגה – לא יתקיימו בחירות לתפקיד היו"ר. בנוסף נפגשה הוועדה עם החברה שעושה את הבחירות המקדימות הדיגיטליות, כדי לבחון את דרכי ההצבעה וההכנות השונות ליום הבחירות הפנימיות.

חברי הוועדה הביעו שביעות רצון רבה הן מהממשק הזמין והנוח, הן מנהלי אבטחת המידע והן מההתנהלות המקצועית. מוקדם יותר פרסמה המפלגה את מספר המתפקדים שעומד על 24,113 שנרשמו לספר הבוחרים של המפלגה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

המתמודדים לרשימת הציונות הדתית לכנסת ה-25 :
1. בהטה משה
2. וולדיגר מיכל
3. זאגא יצחק חי
4. זרביב נעמה
5. יעיש אלירן
6. סגל ארנון
7. סוכות צבי
8. סולומון משה
9. סופר אופיר
10. סטרוק אורית
11. סיידלר מאיר
12. פיין דוד
13. צינקין רחלי
14. רוט משה
15. רוטמן שמחה
16. שפייזר יוסף

עוד החליטה הוועדה, שלאור זאת שלא הוגשו מתמודדים נוספים למקום ה-10, משבצת המיועדת לבחירת מרכז המפלגה – נבחרה דבורה גונן למקום זה ברשימת מפלגת הציונות דתית. גונן, מאבני היסוד של הגרעין הדתי בלוד, הקימה עם הירצחו של בנה דני הי"ד את פורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות ופצועי פעולות טרור.

בין השאר פעלה גונן לקידומם של מספר חוקים, וביניהם חוק קיזוז משכורות מחבלים המונע העברת כספים לרש"פ, חוק עונש מוות למחבלים שעבר בקריאה טרומית, וכן עשרות פעילויות לטובת חיזוק הרוח הציונית והיהודית במדינת ישראל.

יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳: "עם פרסומה של הוועדה הציבורית את רשימת המתמודדים בפריימריז של הציונות הדתית, אני מתמלא שמחה למראה הרשימה המגוונת והאיכותית. נשים וגברים, עולים חדשים וותיקים, אנשי הפריפריה והמרכז, אנשי ירושלים, יהודה ושומרון, הנגב והגליל, צעירים ומבוגרים, ובעיקר מגוון נהדר של אנשי עשיה מכל התחומים. כולם טובים וכולם ראויים ובכולם יכולה הציונות הדתית להתפאר. הציונות הדתית ממשיכה בחגיגה של דמוקרטיה. בעזרת השם ננהל מערכת בחירות נקייה והגונה כאשר לכולנו מטרה ברורה – ניצחון המחנה הלאומי ומקסום הכח האלקטורלי של הציונות הדתית כשותף מרכזי ומוביל בהחזרת המחנה הלאומי להנהגת מדינת ישראל. אני מודה לכל המתמודדים על הבעת האמון ובטוח שיחד נעשה דברים גדולים למען עם ישראל, ארץ ישראל, תורת ישראל ומדינת ישראל. בהצלחה!"

צילום: ללא קרדיט

Back to top button