חדשות הארץמבזקים

רשות האוכלוסין למעסיקי עובדים פלסטינים: היערכו לתשלום משכורות ישירות לחשבון העובד

רשות האוכלוסין ההגירה נערכת, בשיתוף עם משרדי ממשלה נוספים ובנק ישראל, להשלמת פיתוחו של מנגנון אשר יאפשר למעסיקי עובדים פלסטינים, המועסקים כדין בישראל, לשלם את שכרם של העובדים באמצעות העברה בנקאית, מחשבון הבנק של המעסיק המתנהל בישראל אל חשבון הבנק של העובד המתנהל ברשות הפלשתינאית. כיום השכר משולם במזומן.

מהלך זה מקודם בעקבות החלטת הממשלה אשר שמה דגש על תשלום שכר העבודה של העובדים הפלסטינים לחשבונות בנק ובהתאם למדיניות הכללית בדבר צמצום השימוש במזומן.

לאור זאת, הודיעה רשות האוכלוסין וההגירה למעסיקים בעלי ההיתרים כי בקרוב, לאחר שיושלם המנגנון שיאפשר תשלומי שכר באמצעות העברות בנקאיות, תחול על כלל המעסיקים החובה לשלם את שכר העובדים הפלסטינים אך ורק באמצעות העברות בנקאיות ולא באמצעים אחרים, והדבר ייקבע במסגרת תנאי ההיתרים בכל הענפים, תוך מתן הודעה מראש למעסיקים.

קראו גם:  בנק ישראל: שערים יציגים למטבעות חוץ –18/08/2022

עו"ד עינבל משש, ראש מינהל עובדים זרים: "אנו נוקטים כל העת בשורת צעדים שמטרתם להבטיח העסקה כדין ואת תשלומי שכר העובדים הפלסטינים וזכויותיהם הסוציאליות, וצעד זה הוא ללא ספק אבן דרך משמעותית. במקביל, אנו ממשיכים להקצות את ההיתרים למעסיקים בהתאם למכסות שהוגדלו משמעותית בהחלטות הממשלה, שהאחרונה שבהן היא הגדלת מכסה בסך 3,500 עובדים פלסטינים לענפי התעשייה והשירותים. כל זאת, תוך צמצום הבירוקרטיה והרחבת השירותים המקוונים הניתנים מרחוק ללא צורך בהגעה פיזית ללשכות".

אילוסטרציה. צילום: המשטרה הפלסטינית

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן