מבזקיםפוליטי / מדיני

רה"מ לפיד בכנס יש עתיד: "נוודא שישראל היא דמוקרטית, יהודית, מתקדמת ומשגשגת"

ראש הממשלה ויו״ר יש עתיד, יאיר לפיד נאם היום (רביעי) בכנס פתיחת קמפיין הבחירות של המפלגה.

בנאומו אמר לפיד: "אנחנו ניצחנו את מכונת ההסתה והרעל ארבע פעמים, ננצח אותה גם בפעם החמישית. לא ניתן לה להרוס לנו את הבית".

הוא דיבר אודות ממשלת השינוי: "הכול השתנה בשנה האחרונה, אבל לא הערכים שלנו. לא הדברים שאכפת לנו מהם. שלטון החוק, חיזוק מעמד הביניים, הדמוקרטיה הישראלית, חופש דת, חופש העיתונות, השאיפה לשלום עם הפלשתינים ומדינות האזור, יהדות שהיא לכולם, כלכלה חופשית שמייצרת הזדמנויות לכל ילד ודואגת לחלשים".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

הוא המשיך: "אם אנחנו רוצים לגייס עוד אלפי שוטרים ואנשי מג"ב שיחזירו את הסדר לרחובות, להעביר דמי אבטלה לעצמאים, לחזק את מעמד המורים ואת האוטונומיה של בתי הספר, להעביר נישואין אזרחיים, אנחנו צריכים להקים את הממשלה הבאה מעמדת כוח".

הוא נגע בנושא הכלכלי, בתגובה להאשמה של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו הבוקר, שהממשלה הנוכחית לא עושה דבר כדי להתמודד עם יוקר המחיה: "אנחנו מנהלים היום מאבק ביוקר המחיה. חמש-עשרה שנה אף אחד לא עשה כלום, לא נגעו בזה. ישראל התייקרה והתייקרה, והממשלה אמרה לאזרחיה שהם משעממים אותה. עכשיו פתאום נתניהו למד לתדלק. עומד בתחנת דלק, ועוד עושה את זה בדיוק כשהורדנו את מחירי הדלק".

לפיד המשיך: "מול האתגרים האלה אנחנו צריכים להתייצב יחד. הפילוג מחליש אותנו, הביחד מחזק אותנו. אנשים מסוגים שונים צריכים להתכנס למקום שיאפשר להם חיים משותפים וטוב משותף".

לקראת סיום דבריו אמר: "אנחנו אנשים שונים. כל אחד ואחת מאתנו יש לו זיכרונות שונים ומחשבות שונות והיסטוריה פרטית משלו, אבל יש לנו מטרה משותפת: לוודא שישראל היא דמוקרטית, יהודית, ליברלית חזקה, מתקדמת ומשגשגת".

צילום: חיים צח, לע"מ
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח