חדשות הארץמבזקים

רבע טון פסולת: פסל ענק המורכב מאשפה שנאספה בחופי הים הוצב בחוף תל אביב

עיריית תל-אביב-יפו הציבה בחוף גורדון פסל, המורכב מרבע טון פסולת שנאספה בחופי הים. פסל כדור הים הסביבתי בקוטר של 3.5 מטר ועשוי קונסטרוקציית ברזל, רשתות ואלפי פריטי פסולת שנאספו מהחופי הים לאחר שהושלכו על ידי מבלים בחופים.

הכדור יוצב למשך כחודשיים בחוף גורדון כחלק מפעילות ההסברה של עיריית תל-אביב-יפו להעלאת המודעות ורתימת הציבור להימנעות מוחלטת מפלסטיק וחד פעמי בחופי העיר. פסל כדור הפסולת הוא פרי יצירתה של האמנית טל טנא צ'צקס, שיצרה מומנטום צבעוני, נוצץ ופתייני במרחב הציבורי. כזה שמזמין להתקרב, להתבונן, להצטלם ובהתקרבות הופך את הבטן . עבורנו, כדור ים הוא צעצוע ומשחק, נוף חופים וזיכרון ילדות, אלא שלרוב הכדור מתפוצץ ובהרבה מצבים נשאר בחוף או מגיע לים ומזהם אותו.

עיריית תל אביב-יפו שמה השנה דגש מיוחד לפעולות לצמצום שימוש בכלים חד פעמיים בחוף, כולל הסברה לציבור הרחב ולמשתמשי החוף. לאחרונה, נכנס לתוקף תיקון לחוק העזר העירוני האוסר על הכנסת כלים ושקיות חד פעמיות ופלסטיק לחופי הרחצה. בשלב הנוכחי העירייה מתמקדת בהסברה ובאזהרות, ובהמשך תבוצע אכיפה וחלוקת קנסות. כחלק מההקפדה על ניקיון החופים, ניתן לדווח על מפגעים בחוף למוקד השירות 106+ או באמצעות אפליקציית דיגיתל.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

נזכיר כי, כל החופים התל אביביים עומדים בתקן הסביבתי "דגל כחול" של ארגון FEE הבין- לאומי הממצב את העיר תל-אביב – יפו כעיר חוף המפעילה חופים ברמה גבוהה ובהתאם לקריטריונים המוקפדים של התכנית.

מטרת התכנית הינה לקדם את הניהול הסביבתי של חופי רחצה והמרינות ולהעצים מודעות סביבתית בקרב משתמשי החוף.

צילום: אריק סולטן
צילום: אריק סולטן

Back to top button