מבזקיםפוליטי / מדיני

יו"ר ש"ס על תיקי נתניהו: "מה קרה שפתאום התחילו כל מיני פרשיות עלומות ב-2015?"

יו"ר מפלגת ש"ס, אריה דרעי, התייחס היום (שני) בריאיון שערך לעיתונאי עמית סגל, במסגרת כנס מרכז קטיף לאחריות לאומית לציון 17 שנה להתנתקות מגוש קטיף, לשורה של נושאים בהם תיקי נתניהו, בנט, התקשורת והאפשרות שיהדות התורה תחבור לשמאל.

בנושא ההתנתקות אמר דרעי לסגל: "אין ספק שזה היה כאב אדיר לראות את כל הקהילות שחלק גדול מהם הכרתי במעשה ההתנתקות, הגירוש. מצד שני זה היה לראות את האצילות של האנשים שעם כל הכאב הנוראי הייתה להם השתפכות הנפש, הבנת שיש לך פה עסק עם אנשים יראי שמים שמצד אחד מוחים ומצד שני לא רוצים לשבור את הכלים ולמרוד".

בנוסף, דיברו השניים על משפט נתניהו, דרעי התייחס לנקודה בה הכל לטענתו התחיל: "מה קרה שפתאום התחילו כל מיני פרשיות עלומות ב-2015 וכל הטעויות שנעשו במהלכן. ראינו גם את הראיון עם משה סעדה. מה קרה ב-2015? נתניהו עזב את לפיד ובנט והתחבר לחרדים ולציונות הדתית והעז להקים איתם ממשלה לבד. זה היה קו השבר הקו האדום של האליטה שרוצה מדינה חילונית שרוצה מדינת כל אזרחיה שלא יכלה לקבל את זה".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

על בנט אמר דרעי: "הייתי בידידות ארוכה עם בנט. אמרתי לו זה ייגמר הרבה יותר מהר ממה שאתה חושב אתה תהפוך מנכס לנטל ויגידו לך אתה מפריע. יזיזו אותך. הוא אמר לי שאני רואה שחורות. אני לא רוצה לעשות תעמולת בחירות. מבחינתי בנט ושקד, כל החבורה הזאת, היא לא הציונות הדתית. הם יצאו מהכלל ברגע שהלכו לממשלה כזאת. ברגע שנתנו ידם להרס השבת הכשרות והרבנות הראשית והכרה ברפורמים שזה הכי חמור מבחינתי".

יו"ר ש"ס התייחס לסערה סביב מפלגת יהדות התורה ואמר: "אני אומר לך באחריות שאין מה לחשוש. דיבורים זה דיבורים, יש להם חשבונות פנימיים. אני לוקח אחריות על יהדות התורה. היא שייכת לגוש שלנו היא תלך לממשלה בראשות נתניהו ולא תלך לשום ממשלה בלי הליכוד.

לסיום, אמר: "התקשורת יודעת לטפח אותך ביום אחד ואז הם משתמשים וזורקים. פתאום אתה פרימיטיב, מוכר קמעות, עלוקה וטפיל. מה שקרה בשנים האחרונות שהשכלנו להבין כל הציבור האמוני שאנחנו ביחד בספינה הזאת גם אם יש חילוקי דעות לא פשוטים. אנחנו חייבים לעבוד ביחד גם עם חוטפים ביחד".

צילום: דוברות הכנסת – דני שם טוב

Back to top button