כלכלהמבזקים

"דיפלומט, שסטוביץ, קימברלי-קלארק – נגמרה החגיגה": בהסתדרות מתכוננים למחאה

הושלמה ההיערכות של הצוותים המקצועיים בהסתדרות לקראת היציאה לשטח החל ממחר (שני) במסגרת המשך המאבק בעושק המחיה.

ממחר צפויים לצאת מדי יום מאות עובדי וחברי ההסתדרות, פעילים, אנשי מרחבים והנוער העובד והלומד אל מרכזי הקניות בכל רחבי הארץ שם יחלקו חומרי הסברה, חולצות ושקיות אוכל ויסייעו לצרכנים בהרכבת סל מוצרים מוזל ונגיש. בימים הקרובים יכנס יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד את צוותי הפעולה שהוקמו במיוחד למאבק בעושק המחיה וכן עשרות ראשי ועדים גדולים במשק לתכנון המשך הצעדים.

ההסתדרות מברכת את רשת שופרסל שהודיעה כבר בסוף השבוע שהיא לא נכנעת לדרישות החזיריות של יבואנית המזון דיפלומט להעלות את מחירי המוצרים שלה, ואת רשת ויקטורי שהודיעה היום כי לא תאשר בתקופה הקרובה העלאות מחירים מצד ספקים.

קראו גם:  בתום דיון שהתנהל "בדלתיים סגורות": הוארך מעצרו של המחבל שביצע את הפיגוע בירושלים

במקביל נמשך קמפיין ההסתדרות בכל רחבי הארץ שכולל פריסה של שלטי חוצות, הפצת חומרי הסברה ומודעות בעיתונות. למעלה משני מיליון נהגים כבר נחשפו לקמפיין דרך אפליקציית ווייז. ההסתדרות ממשיכה לקבל פניות נוספות להצטרף למאבק.

בסוף השבוע האחרון הפגינו עשרות נציגי ההסתדרות, פעילים ואזרחים מן השורה מול ביתו של מנכ"ל דיפלומט נועם וימן, והניפו שלטים בהם נכתב בין היתר: "מפסיקים להיות פראיירים – קונים חכם ונלחמים בעושק המחיה", "אני לא פראייר, ואני לא פראיירית", וכן "דיפלומט, שסטוביץ, קימברלי-קלארק – נגמרה החגיגה". בימים הקרובים צפויות עוד עצרות מחאה מול בכירים בתעשייה וראשי המשק.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "המאבק שלנו ארוך, זו ריצת מרתון ולא ספרינט, והוא יימשך עד שהחברות במשק יבינו שנגמרה החגיגה ויפסיקו לעשוק את הצרכנים. הגיע הזמן להחזיר את השפיות למדינה ולכלכלה. אני שב ומבהיר לממשלה כי אם לא יהיו צעדים אקטיביים ופעולות בנושא, אכנס בתחילת ספטמבר את מוסדות ההסתדרות מתוך מטרה להכריז סכסוך עבודה במשק".

קראו גם:  לפיד: אישרנו היום בממשלה להרחיב את סמכויות הוועדה לבדיקת...
צילום: דוברות ההסתדרות

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן