מבזקיםפנאי

מרמת הגולן ועד אילת: תצפיות כוכבים ב- 20 מוקדי פעילות ברחבי הארץ

סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה והחברה להגנת הטבע מזמינות את הציבור להשתתף באירועי רואים כוכבים, פרי שיתוף פעולה ייחודי ויוצא דופן, במסגרתו יקיימו שני הגופים, תצפיות כוכבים באמצעות טלסקופים + הדרכה, בשמונה מוקדים עיקריים ובמוקדים נוספים ברחבי ישראל, מרמת הגולן ועד אילת, במחיר סמלי של 10 שקלים בלבד.

האירועים יתקיימו מדי ערב, בבתי ספר שדה, של החברה להגנת הטבע, וכן בקרני חיטין, בנימין, חוף אכזיב, שדה בוקר, אנדרטת הבקעה, אגם ניצנים, גבעת המאגורות באר שבע, בכרמל, בדיונה הגדולה באשדוד, ערד, חניון הר יהורם, חאן יותם ועוד. האירועים יהיו עם אופי משפחתי: במחיר סמלי של 10 שקלים לסבב תצפיות, שבהן נפגוש את קבוצות הכוכבים ואת גרמי השמיים, נכיר את כוכב הצפון ואת המזלות, ונראה את הירח, את כוכבי לכת וגרמי שמיים מרוחקים, מבעד לטלסקופים גדולים ומקצועיים.

קראו גם:  רוכב אופנוע בן 23 נפצע קשה מפגיעת רכב בבני ברק

לדברי הגופים המארגנים, באתרי התצפית הקרובים לערים, נוכל לצפות במגוון גרמי שמיים, ביניהם: שבתאי, הירח ובכוכבים כפולים. בשעות התצפית המאוחרות (23:00) נוכל לראות גם בצדק וירחיו. במקומות החשוכים יותר, בגולן, במדבר יהודה בנגב ובאילת, נוכל לצפות גם בגרמי שמיים חיוורים יותר, כצבירים פתוחים וצבירים כדוריים.

המטרה העיקרית של השבוע, היא לאפשר תצפית כוכבים קיצית, קרוב לבית של הציבור הישראלי ולכן הפריסה לאורך השבוע, תהיה ביותר מ- 20 מוקדי פעילות, בפריפריה ובערים, ברמת הגולן ועמק החולה, בגליל, בכרמל ובחוף הכרמל בערבה, בים המלח ובבנימין וגם קרוב לערים, כחיפה, ירושלים, אשדוד, אשקלון, טבריה, נהריה ערד מצפה רמון ואילת.

שלי רון אדיב, סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה: "מדי שנה אנחנו מציינים בחודש אוגוסט חגיגה של צפיה בשמי הלילה. השנה, אור הירח יפריע לצפייה בפרסאידים המגיעים בסמוך לתאריכי האירוע, אך הדבר לא מונע מאתנו להמשיך ולהנגיש את תחום האסטרונומיה לקהל הרחב. האירועים השנה יהיו בפעם הראשונה בפריסה ארצית רחבה ויאפשרו למספר רב של משתתפים לבצע תצפיות שמים, צפייה בטלסקופים, סדנאות ופעילויות חווייתיות בתחום החלל. אין מקום נפלא יותר מהטבע להעצים את החיבור בין החלל החיצון, האדם והסקרנות האין סופי."

קראו גם:  הרמטכ"ל העניק אות הצטיינות למפקד היחידות המיוחדות של ארגון זק"א

מאור בקל, מנהל הפעילות מטעם החברה להגנת הטבע: ״הכוכבים נמצאים מעלינו, כל השנה ובכל מקום. מספיק לצאת קצת מעיר, על מנת לראות מגוון של גרמי שמים מרתקים. השמיים קשורים קשר הדוק, להתפתחות התרבות, המדע והטכנולוגיה. בשבוע הזה אנחנו מקרבים את גרמי השמיים אל הקהל קרוב לבית בהדרכה איכותית ואמיתית, זה מעשה גדול. צוותי החברה להגנת הטבע, שמחים ומתרגשים להביא פעילות אסטרונומית איכותית, קרוב לכל בית בישראל״.

צילום: מטאור תצפיות כוכבים
צילום: מטאור תצפיות כוכבים

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן