טכנולוגיהמבזקים

מכון התקנים הישראלי מאמץ תקן בין-לאומי למערכות התרעה על טביעה בבריכות

מכון התקנים הישראלי אימץ לאחרונה את התקן של ארגון התקינה הבינלאומי ISO 20380 "בריכות שחייה ציבוריות – מערכות חישה ממוחשבות לגילוי סיכוני טביעה והתרעה עליהם – דרישות בטיחות ושיטות בדיקה". התקן הישראלי מרחיב את הנוסח הקיים ומתייחס למגוון מקרי סיכון, מצוקת רוחצים וסכנת טביעה בבריכה על מנת להגדיר תקן בטיחות אחיד לבריכות בישראל. יש לציין כי התקן אינו חל על מערכות דומות בבריכות שחייה ביתיות.

הנתונים בשטח מראים כי על אף נוכחותם של המצילים בבריכות המשמשות את הציבור הרחב, אירועי מצוקת רוחצים וטביעות בבריכה מתרחשים באופן תדיר. הקושי העיקרי הינו בזיהוי אירועי טביעה בתחילתם, עוד בטרם הנזק נעשה, וזאת לאור גורמים המסיחים את הדעת דוגמת תנאי הסביבה (חום/לחות), תנאי המים, צפיפות, רעש ועוד – ומכאן הצורך בשילוב טכנולוגיות-עזר מתקדמות.

קראו גם:  שריפת מבנה מגורים עם מעורבות בלוני גז ביישוב כסייפה

את התקן יזמה חברת Lynxight הישראלית, אשר פיתחה שירות ראשון מסוגו לחיבור מצלמות אבטחה קיימות במתחם הבריכה לטכנולוגיית בינה מלאכותית המאפשר זיהוי והתרעה בזמן אמת על דפוסי התנהגות חריגים של רוחצים. נציגי החברה משתתפים בימים אלה גם בעדכון מספר תקנים בינלאומיים לנושא בטיחות רוחצים בבריכה (תקן ה-DIN הגרמני, ה-ASTM האמריקני ועוד).

ד"ר גלעד גולוב, מנכ"ל מכון התקנים הישראלי: "חברת Lynxight הישראלית היא עוד הוכחה לכך שטכנולוגיה ישראלית פורצת דרך יכולה באמצעות תקינה בין לאומית לפרוץ לעולם ולסחוף אחריה חברות רבות אחרות. ככל שהמציל יתערב מוקדם יותר הודות להתרעה ממערכת חישה ממוחשבת דוגמת Lynxight, הסיכוי להציל את הטובע גדל. התקנה של מערכות חישה ממוחשבות והשימוש בהן אינן סיבה לצמצום ההשגחה האנושית כיוון שמערכות אלו נועדו לסייע למציל ולא להחליפו".

קראו גם:  חיפה: המנהרה המקשרת בין קריית-אליעזר לבת-גלים תיפתח בשבת בבוקר
אילוסטרציה. צילום: חדשות מבזק לייב

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן