העולם הערבילבנוןמבזקים

נסראללה שוב מאיים: "לאויב הישראלי יש נקודת תורפה והיא הצורך שלו בגז ונפט"

בנאום לטלוויזיה הלבנונית הערב (רביעי), שיגר נסראללה עוד איום לכיוונה של מדינת ישראל. זאת לאחר המתיחות הגוברת סביב מאגר הגז "כריש". נסראללה אף התייחס לביקורו של נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן בישראל.

נסראללה התייחס לביקורו של הנשיא ביידן ואמר: "ביקורו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן במזרח התיכון בא בהקשר של משבר הגז, עקב המלחמה בין רוסיה לאוקראינה. המטרה השנייה של ביקורו של ביידן באזור היא המחויבות לביטחון ישראל והתמקדות בנורמליזציה. המשימה הראשונה והמכריעה של האמריקאים בתוצאות המלחמה הרוסית-אוקראינית היא להבטיח אלטרנטיבה לגז הרוסי לאירופה. אמריקה נלחמת ברוסיה עם האוקראינים וגררה איתה את כל מדינות אירופה." בנוגע לפלסטינים אמר "לביידן אין מה להציע לעם הפלסטיני בכלל."

קראו גם:  ליברמן: אבו מאזן הוא מכחיש שואה ואויב מושבע של מדינת ישראל...

נסראללה הגיב בזלזול לאיום שר הביטחון, בני גנץ, בנוגע לאפשרות של מלחמה עם לבנון והמחירים אותם ישלמו האזרחים הלבנונים: "כל הישראלים מבינים שדבריו על הכניסה ללבנון ריקים. עזה נצורה וסובלת מתנאים קשים, ועדיין ישראל לא מעזה לנקוט בה צעדים. אז איך הוא יכול לאיים להגיע לצידון ולביירות?"

הוא פנה לבכירים הלבנונים ואמר: "אל תאפשרו לאמריקאים לרמות אתכם ולבזבז זמן, ואם לא תוכיחו את מעשיכם לפני ספטמבר, הדברים יעלו ביוקר. ההתנגדות היא הכוח היחיד שיש ללבנון כדי להשיג את זכותה לנפט וגז. הפקת הנפט והגז מבטיחה מיליארדי דולרים למדינת לבנון ללא חובות חיצוניים, וזו הדרך היחידה להציל את המדינה".

נסראללה התייחס לניסיונות האמריקנים לתווך בין הצדדים באזור: "איננו רואים במתווך האמריקני כמתווך, אלא כמפלגה הפועלת לטובת ישראל ומפעילה לחץ על הצד הלבנוני. מה שהביא את המתווך האמריקני עמוס הוכשטיין בביקורו האחרון הם שני דברים, הצורך הדחוף להבטיח אלטרנטיבה לגז הרוסי והאיומים החמורים של ההתנגדות. לא הסכמנו ולא הבטחנו לאף אחד שלא נעשה שום צעד ושאנחנו מחכים למשא ומתן, ומי שמבטיח לאמריקאים מרמה אותם. להתנגדות יש את הזכות לעשות כל צעד בזמן הנכון ובגודל המתאים כדי להפעיל לחץ על האויב הישראלי".

קראו גם:  התחממות ביחסים: ישראל וטורקיה מחזירות שגרירים וקונסולים כלליים

נסראללה התייחס למתיחות עם ישראל סביב מאגר הגז "כריש" ובעיית מקורות האנרגיה בלבנון: "אם הבחירה היא לא לעזור ללבנון ולדחוף אותה להתמוטטות ולמנוע ממנה להפיק גז, אז איום במלחמה ואפילו ללכת אליה זה הרבה יותר מכובד. אני אומר לאויב הציוני ולאמריקאים שהמסר של הצעדות הוא התחלה צנועה לגבי מה אנחנו יכולים ללכת אליו. יש מי שרוצה שהעם הזה ימות מרעב ויהרוג אחד את השני".

נסראללה סיכם את נאומו ופנה לעם הלבנוני: "אם העניינים יגיעו לנקודת אל חזור, לא נעמוד רק מול כריש, נלך לכריש ומעבר לו. אוי העם הלבנוני, הגענו ליישורת האחרונה, ואנחנו לא מחכים לקונצנזוס… לא נפקיר את המדינות. לאויב הישראלי יש נקודת תורפה, והיא הצורך שלו בגז ונפט."

קראו גם:  המשטרה: שוטרי תחנת באר שבע, יחד עם יחידות נוספות ממחוז דרום, עצרו לח...
חסן נסראללה. צילום: מקורות ערביים

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן