בידורטלוויזיהמבזקים

רשמית: נועה קירל נבחרה לייצג את ישראל באירוויזיון 2023

תאגיד השידור הישראלי הודיע היום (שני) כי הוועדה המקצועית לבחירת הנציג הישראלי לאירוויזיון 2023 בחרה בזמרת נועה קירל לייצג את ישראל בתחרות.

על פי הודעה תאגיד השידור הישראלי, חברי הוועדה דנו היום ב-78 שמות של זמרות וזמרים "בעלי ניסיון עשיר ומוכח בעמידה מול קהל גדול". הרשימה הורכבה משמות האמנים המושמעים ביותר בישראל על פי כאן גימל וגלי צה"ל, מועמדים לזמר וזמרת השנה ולהרכב השנה בשנים 2019, 2020 ו-2021.

בשלב שני, כל חבר בוועדה הציע שני שמות מתוך הרשימה – עד 20 שמות בסך הכול. הוועדה דנה באמנים המופיעים ברשימת הנבחרים וצמצמה את הרשימה על פי סדר עדיפויות, כאשר האמן המתאים ביותר דורג ראשון ברשימה וכך הלאה. בתום הדיון, תאגיד השידור הציע לאמן שדורג ראשון ברשימה לייצג את ישראל בתחרות, בתנאים שיקבעו על ידי התאגיד.

קראו גם:  לחופש נולדה: פקח של עיריית חיפה חילץ במבצע מורכב גירית שנפלה לבור מים

בחודש שעבר הכריז תאגיד השידור כי נציג ישראל בתחרות האירוויזיון לשנת 2023, ייבחר באמצעות וועדה מקצועית – לראשונה מאז 2014. מאז 2015 ועד 2020 נבחרו נציגי ישראל לתחרות במסגרת תוכנית הריאליטי "הכוכב הבא לאירוויזיון". השנה נבחר מיכאל בן-דוד לייצג את ישראל בטורינו, לאחר שזכה בתוכנית "אקס פקטור לאירוויזיון" ששודרה ברשת 13. בן-דוד לא העפיל לשלב הגמר בתחרות.

שר התרבות והספורט חילי טרופר הגיב לבחירה ואמר כי "נועה קירל היא זמרת ויוצרת מוכשרת ואני מברך אותה על כך שתייצג את ישראל בארוויזיון 2023. נועה מהווה מודל לאלפי ילדות וילדים שרואים את כוח הרצון, היצירתיות והנחישות . נועה, בהצלחה רבה, גאים בך ובטוחים כי תייצגי את ישראל בכבוד רב!"

קראו גם:  מנהל מוסד חינוכי בבית שמש נעצר בחשד לתקיפה והתעללות בתלמידיו
נועה קירל. צילום: יח"צ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן