טכנולוגיהמבזקים

שכונה חשמלית חכמה – פרויקט ייחודי וראשון מסוגו בארץ

פרויקט "שכונה חכמה" יצא לדרך, מדובר במגה פרוייקט להפיכת שכונת רמות בבאר שבע לחכמה והראשונה מסוגה בארץ. כך הודיעה היום (ראשון) העירייה.

הפרוייקט היחודי מתחבר לעשייה העירונית בנושא סביבה ואקלים לאתגרים הלאומיים והעולמיים בתחום.

את הפרוייקט המיוחד מלווים במשותף, עיריית באר שבע , חברת החשמל, משרד האנרגיה וחברות אקדמיה.

"שכונה חכמה" תכלול שימוש במירב הטכנולוגית הסביבתית הקיימות אשר מטרתן לחסוך באנרגיה ולהתייעל אנרגטית ע"י מונה חכם שיותקן בכל בית, עידוד רכישת רכב חשמלי והצבת רשת טעינה זמינה, P.V- התקנת פנלים סולריים, עידוד אגירת חשמל ע"י הכנת תשתית אגירה ברשת החשמל ובית חכם.

לדעת אנשי המקצוע, האתגר הגדול של התוכנית שהיא תתנהל ממקום של שיתוף הציבור משלב התכנון, הביצוע היישום והשימור, זאת בשל העבודה שהיא נוגעת בחיי כל אחת ואחד ומעצם כניסתה לבתים של התושבים ודורשת שינוי הרגלים, על כן חובה לנהל את הפרוייקט בצורה חכמה ובשיתוף פעולה מתמיד בין חברת החשמל, העירייה והתושבים.

קראו גם:  גנץ: מתחיל יום ארוך בדרום יחד עם רא״ל במיל׳ גדי...

יש לציין כי הפרוייקט מתחבר גם לרובע החדשנות ולפרוייקט דזרטק ולאקדמיה בעיר, שהצלחתו תוכל להצעיד את באר שבע קדימה ובמרוצת השנים תקדם את התחום בארץ וברחבי העולם.

במפגש "שולחן עגול" לצורך התנעת הפרוייקט אשר התקיים באולם מועצת העיר, השתתפו אמיר ליבנה, סמנכ"ל אסטרטגיה, חדשנות ושינוי מבני בחברת החשמל, ד"ר גדעון פרידמן, המדען הראשי במשרד האנרגיה, פרופסור עדי וולפסון, ממכלת סמי שמעון המשמש גם כיועץ ראש העיר לנושא הקיימות, עמית ריינגולד, מנהל אגף לוגיסטיקה וחירום בעיריית באר שבע ורונית אבגי, מנהלת קיימות עירונית אשר הובילה את האירוע.

"התוכנית אשר הושקה יכולה ללמד את חברת החשמל ואת העירייה, כמו גם גופים רבים נוספים, מה הדרכים הנכונות והיעילות לקדם את הפעולות השונות בשטח להפיכת שכונה קיימת לשכונה חכמה ומתקיימת ולהוות מודל ארצי עולמי" אמרה אבגי.

קראו גם:  על רקע מבצע "עלות השחר": גובש מתווה לפיצוי מהיר של החקלאים ביישובי עוטף עזה
צילום: דיאגו מיטלברג, באדיבות עיריית באר שבע
צילום: באדיבות עיריית באר שבע
צילום: באדיבות עיריית באר שבע

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן