מבזקיםמשפטי/פלילי

9.5 שנות מאסר בפועל למורשע באונס קטינה בת 14

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (שני) עונש של 9.5 שנות מאסר בפועל על איגור אולסיק, שהורשע באינוס בנסיבות מחמירות של קטינה בת כ-14. כמו כן, השית בית המשפט על הנאשם לשלם פיצוי למתלוננת בסך של 80,000 ₪.

הנאשם הודה, כי בתאריך 25.10.21 בשעות הצהריים, הבחין בקטינה צועדת לביתה אחרי שירדה מהאוטובוס בחזרה מבית הספר, פנה אליה והחל לשוחח עימה בעיקר ברוסית, על אף שהיא אינה דוברת ואינה מבינה את השפה הרוסית. הנאשם הציע לקטינה לבוא עימו, אמר לה שיש לו אוכל ומים והציע לה לעשן. הקטינה לא הבינה את כל דברי הנאשם וסברה לתומה כי הנאשם זקוק לעזרה, על כן התלוותה אליו וצעדה אחריו לכיוון אליו הוביל אותה. הנאשם הוביל את הקטינה לבניין מגוריו, לפני דלת הכניסה לדירה אמרה הקטינה לנאשם שהיא לא רוצה להיכנס ושהיא רוצה ללכת הביתה. הנאשם אחז בידה, משך אותה והכניסה אל תוך הדירה, נעל את הדלת ולקח את המפתחות.

קראו גם:  מזג האוויר: תחזית מעודכנת לתאריך 2022-08-14 04:10:00

בדירה, עישן הנאשם סמים ב"באנג" והציע לקטינה לעשן, אך היא סירבה. בהמשך, אחז הנאשם במותניה של הקטינה, הוליך אותה אל חדר השינה שלו, שם בעל אותה שלא בהסכמתה החופשית, זאת כשהוא מתעלם מכך שהיא מבקשת מספר פעמים ללכת לביתה.

הנאשם הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירה של אינוס בנסיבות מחמירות. בשלב הטיעונים לעונש, ביקשה הפרקליטות מבית המשפט לקבוע בעניינו של הנאשם מתחם עונש הולם בין 16-13 שנות מאסר בפועל, זאת לאור מסוכנותו הגבוהה של הנאשם, הפגיעה והניצול הקשים של הנאשם כלפי המתלוננת. כמו כן, טענה עו"ד מורן גז מפרקליטות מחוז דרום, כי על הענישה גם להעביר מסר חד וברור כי ניצול נפשי של בני אדם למטרות סיפוק יצרי מין ראוי לכל הוקעה, במיוחד כך הוא כאשר קורבנות הניצול הם קטינים, אשר יכולתם להתגונן מפני עבריין מין בוגר מוגבלת ביותר.

קראו גם:  "ירה לעבר אחד המתלוננים ושיסף את גרונו של כלבו": שלושה ערבים מואשמים בתקיפה חמורה

בית המשפט המחוזי בבאר שבע קבע מתחם עונש הולם בין 15-9 שנות מאסר והשית על הנאשם עונש של 9.5 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי בסך של 80,000 ₪ למתלוננת.

בית המשפט ציין בגזר הדין, כי "הנאשם גילה חוסר אמפטיה לסבל הנרחב שהוא גורם לקטינה במעשיו תוך התמקדותו בסיפוק יצרו. הנאשם לא שעה לבקשותיה של הקטינה לצאת מביתו ורק לאחר שביצע בקטינה את זממו, כשהקטינה דחפה אותו בכוח מעליה וביקשה ממנו שיפתח את הדלת ויאפשר לה ללכת ואם לא יעשה כן היא תפנה למשטרה, פתח הנאשם את דלת הדירה ואמר לקטינה שלא תספר לאיש על מה שקרה. במהלך כל אחד משלבי האירוע יכול היה הנאשם לסגת מתכניתו ולאפשר לקטינה להמשיך בדרכה אך בחר שלא לעשות כן, תוך שניצל את פער הכוחות והגיל שבינו לבין הקטינה…אין ספק שמעשי הנאשם ילוו את הקטינה ומשפחתה עוד שנים רבות".

קראו גם:  בן 31 נעצר סמוך לאצטדיון סמי עופר בחשד שהחזיק בקבוק עם חומר דליק
אילוסטרציה. קרדיט: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן