טכנולוגיהמבזקים

התחרות בשוק הגאדג’טים והמוצרים הטכנולוגיים: הקלות נוספות בהליכי הייבוא

משרד התקשורת במהלך נוסף להפחתת רגולציה והרחבת התחרות בשוק הגאדג’טים והמוצרים הטכנולוגיים: מסלול ירוק ל CE - הקלה משמעותית על ייבוא מסחרי של אלפי מוצרים בעלי תקינה אירופית; הקלות נוספות בהליכי הייבוא • הצפי: עידוד משמעותי של ייבוא מקביל • יוקצו טווחי תדרים למוצרים מתקדמים נוספים ביניהם: מוצרים בעלי טכנולוגיית Wi-Fi6E ו-Lora , מטענים אלחוטיים ומיקרופונים אלחוטיים.

שר התקשורת, יועז הנדל אימץ את המלצות הצוות המקצועי והחליט היום (שני) על הקלה משמעותית בייבוא מסחרי ופרטי של מוצרים נוספים, התואמים את התקנות האירופאיות.

יבואנים יידרשו להמציא מסמך תאימות לתקנים אירופאיים ומסמך המפרט את התכונות האלחוטיות של המכשיר בלבד (במקום בדיקות מעבדה מורכבות ויקרות), וכך יחסכו בעלויות ובזמן. מעתה מוצרים טכנולוגיים וגאדג'טים שמיובאים לאיחוד האירופי יוכלו להיות מיובאים לישראל, תוך הצגת מסמכים בסיסיים וביבוא מסחרי במסלול הצהרה. מהלך זה צפוי להשפיע על אלפי יבואנים מסחריים ולהקל משמעותית את הליך הייבוא.

גאדג'טים ומוצרים טכנולוגיים אלחוטיים פועלים על תדרי רדיו ויש צורך להבטיח כי המכשירים האלחוטיים המיוצרים בישראל או מיובאים אליה בכמויות הולכות וגדלות לא יגרמו להפרעות אלקטרומגנטיות משמעותיות למערכות תקשורת ולמשתמשים אחרים. לכן, שר התקשורת החליט להקצות טווחי תדרים נוספים עבור מוצרים טכנולוגיים המיובאים לישראל הן בייבוא אישי והן בייבוא מסחרי לרבות מוצרים הפועלים בטכנולוגיית ה-Wi-Fi6E ומוצרים הפועלים בטכנולוגיית Lora המשמשת ערים חכמות וביניהם: סנסורים, מפסקי תאורה חכמה, מוני חשמל ומים חכמים ועוד.

קראו גם:  "יצא המרצע מן השק - לפיד וגנץ מקדמים ויתורים מסוכנים למכחיש השואה אבו מאזן"

הקלות אלה יעודדו הורדת מחירים באמצעות ייבוא מקביל של מוצרים בעלי תו תקן אירופאי ויגבירו בצורה משמעותית את התחרות בשוק הגאדג'טים והמוצרים הטכנולוגיים.

שר התקשורת, יועז הנדל: "עם כניסתי למשרד קיבלתי תלונות על הwi-fi 6E , מטענים שלא מורשים בארץ ועוד. אני שמח שלמרות חוסר היציבות הפוליטי, השלמנו את המשימה. התקנות שחתמתי עליהן היום, הן תוצאה של עבודה קשה שבסופה שירות טוב יותר לאזרח. אנחנו ממשיכים לקדם את התחרות בתחומי אחריותנו, ומפחיתים רגולציה היכן שניתן כדי להקל על ייבוא אישי ומסחרי. מעכשיו, תהיה הקלה משמעותית על ייבוא מוצרים בעלי תקינה אירופית לישראל. זהו מהלך שיקל את הליך הייבוא המקביל של מוצרים טכנולוגיים וגאדג׳טים, יגביר את התחרות בשוק, ויפחית את יוקר המחיה."

קראו גם:  שני בני אדם נפצעו בינוני וקל בתאונת דרכים בצומת גיתי אבישר

מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין: " שוק הגאדג'טים והמוצרים הטכנולוגיים משתנה בקצב אדיר. הרגולציה צריכה לקדם חדשנות ולא לעכב אותה. אנחנו מכריזים היום על עוד שורת מוצרים וטכנולוגיות שיורשו להיכנס ארצה ויביאו איתם חדשנות ותחרות בשוק. הצרכן הישראלי יודע להשוות מחירים ולקנות חכם ומעידות על כך ההזמנות אונליין מחו״ל שנמצאות בעלייה מתמדת. זהו לא המהלך האחרון. נמשיך לצמצם רגולציה ולקדם תחרות כדי להביא להפחתת מחירים".

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן