חדשות הארץמבזקים

עיריית תל אביב נגד האיגוד הישראלי לשחמט: המשרדים יפונו

ביום חמישי האחרון פינו באיגוד הישראלי לשחמט את המשרדים מבית השחמט בתל אביב, מבנה בו שהה האיגוד מאז הוקם בתחילת שנות ה-90. בית השחמט הוקם מתרומה של משפחת מרק והינו ע"ש סול וסיסי מרק, תורמים שהחליטו לבנות את המבנה למען העצמת עולם השחמט והחדרתו לישראל.

מאז, משרדי האיגוד הישראלי לשחמט שוכנים במבנה זה. אלא שבחודשים האחרונים פנו בעיריית תל אביב לראשי האיגוד בטענה כי המבנה עתיד להיהרס ובמקומו ייבנה מבנה חדש – ללא מקום לאיגוד הישראלי. "איך ייתכן שעיריית תל אביב מוציאה אותנו ממבנה שאנחנו דאגנו להביא? העירייה פועלת בחוסר היגיון וחוסר הוגנות ופוגעת באלפי שחקני שחמט בארץ", ציינו באיגוד.

קראו גם:  רכב פגע בשני רוכבי אופנוע בפסגת זאב בירושלים

ראוי לציין כי מלבד העובדה כי לא יוקצה במבנה החדש מקום לאיגוד השחמט, עד לכתיבת שורות אלו, רק האיגוד הישראלי לשחמט פונה מהמבנה, כאשר הספרייה שפועלת בו וכו' עדיין ממשיכים לפעול כרגיל. "איני יודע מי בעיריית תל אביב החליט לסמן את האיגוד כאויבי העיר. לצערי לתורם אין דור המשך, אך שוחחתי עם ראש העיר דאז, רוני מילוא, שזוכר היטב את המקרה ומצהיר כי המבנה הינו כחלק מתרומה שגייס האיגוד וכי לאיגוד זכויות וזיכה אליו", ציין מנכ"ל האיגוד, גיל בורוחובסקי.

אם לא די בכך, באתר עיריית תל אביב מתפארים במבנה, שם נכתב: "מרכז מיוחד שבו שפע אירועים ופעילויות תרבותיות בתחומים שונים, ספריית השאלה ועיון מודרנית, קורסים והרצאות במגוון נושאים כגון: היסטוריה, שפות, אמנות וקולנוע, וכמובן – המרכז הגדול ביותר ללימודי שחמט בישראל".

קראו גם:  פיקוד העורף: לקראת שבת הכירו את סרן זיו קרני! ...

באיגוד הישראלי לשחמט מציינים כי אינם מתכוונים לוותר וכי בימים אלו מתגבשת תביעת ענק נגד עיריית תל אביב.צילום: האיגוד הישראלי לשחמט


צילום: האיגוד הישראלי לשחמט

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן