מבזקיםתנועה ותחבורה

האלוף (במיל') חגי טופולנסקי נכנס לתפקידו כמנכ"ל רשות שדות התעופה

האלוף (במיל') חגי טופולנסקי נכנס היום (ראשון) לתפקידו כמנהל הכללי של רשות שדות התעופה. טופולנסקי נבחר לתפקיד על ידי השרה מרב מיכאלי לאחר שזה הומלץ לתפקיד ע"י ועדת איתור, בראשות מנכ"לית המשרד, מיכל פרנק.

טופולנסקי אלוף במילואים בצה"ל, כיהן בתפקידו האחרון בצבא כראש אכ"א (אגף כח אדם) ולפני כן כראש המטה וסגן מפקד חיל האוויר, ראש להק אוויר, מפקד בסיס חצרים וראש מחלקת תכנון וארגון בחיל האוויר.

ב-3 השנים האחרונות כיהן טופולנסקי כסמנכ"ל בכיר למל"ט ונושאים אסטרטגיים בחברת 'אלביט' ומבצע מילואים כמדריך בבית ספר לטיסה במגמת קרב.

לטופולנסקי תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת חיפה ותואר שני באסטרטגיה צבאית מ- Air University באלבמה, הוא מתגורר במושב ערוגות, נשוי ואב לארבעה ילדים.

צילום: סיוון פרג'
 
השרה מרב מיכאלי בירכה את טופולנסקי על בחירתו לתפקיד והבהירה כי רשות שדות התעופה היא נכס שיש לנהל ולהנהיג בצורה אחראית, מקצועית ויצירתית אל מול האתגרים הרבים וההשתנות התכופה בענף.

יו"ר מועצת הרשות, האלוף במיל' יצחק ג'רי גרשון איחל לחגי טופולנסקי המנכ"ל הנכנס הצלחה בתפקידו בתקופה מאתגרת לעולם התעופה ולרשות שדות התעופה.

קראו גם:  מחבל ביצע ירי וזריקת בקת"בים לעבר קיבוץ מגדל עוז, אין נפגעים

"אני בטוח שיחד המועצה וההנהלה נוכל לכל משימה, עלינו להניע את הארגון מחדש לחזרה לשגרה ממצב של אי וודאות לעשייה, עלינו להיות עם יד על הדופק ובאופן מוחלט על כל נושא בעל השפעה על תחומי הבטיחות והביטחון, בפיתוח רשות שדות התעופה, בשמירה על הייחודיות של הארגון המפואר הנכון ויכול לכל משימה" אמר היו"ר.

עוד הוסיף האלוף במיל' גרשון "הציבור הפקיד בידנו את השערים למדינת ישראל ובאחריותנו להעניק לציבור את חווית השרות הטובה ביותר.  אני מבקש להודות ליורם שפירא מ"מ המנכ"ל שהוכיח שגם בפרק זמן קצר ניתן לעשות הרבה שבעבודה יחד ניתן לקדם את הבלתי אפשרי.

היו"ר יצחק גרשון הוסיף "בימים אלה רשות שדות התעופה חוגגת 45 שנים להקמתה כשתחת מוטת הכנפיים שלה שורה ארוכה של הישגים.  ייסודה של הרשות, בשנת 1977, נועד לאפשר יצירת גוף שיתפקד ביעילות מרבית, יגיב במהירות לשינויים ויעמוד בדרישות שהקדמה הטכנולוגית התעופתית יציבו. במהלך העשורים שחלפו מאז, קצב ההתקדמות רק הלך וגבר ואתו פעילות רשות שדות התעופה שהעמיקה, השתכללה, התפתחה, התבססה והתרחבה, מקצה הארץ עד קצה.
        
יורם שפירא מ"מ מקום המנכ"ל אמר: "אני מאחל למחליפי בתפקיד, אלוף (במיל.) חגי טופולנסקי הצלחה רבה. חגי, עולם התעופה אינו זר לך. אין ראוי ממך לתפקיד. אני בטוח שתחת כנפיך הרשות תנסוק מעלה-מעלה, אל עבר השחקים, ותכבוש גבהים חדשים."

קראו גם:  מעצרם של החשודים בחברות בארגון פשיעה הוארך בבית המשפט

עוד הוסיף יורם" עבורי רשות שדות התעופה היא בית חם ומשפחה. זכיתי להיות חלק מהפיכתה של רשות שדות התעופה מגוף קטן ואינטימי, לארגון אדיר, מתוחכם, מגוון, מושא להערכת רבים בעולם כולו. רשות שדות התעופה של מדינת ישראל הקטנה לא נופלת היום בדבר מרשויות דומות במדינות המערב. זכיתי להשפיע, לתכנן ולהוביל תהליכים משמעותיים ברשות במגוון תפקידים שמילאתי, בכלל זה כסמנכ"ל שדות התעופה הפנים ארציים ומעברי הגבול הפנימיים, סמנכ"ל המסחר והפיתוח העסקי ברשות ובחודשים האחרונים, כממלא מקום ראש הרשות. בעיקר זכיתי, לעבוד לצד אנשים מופלאים, שהיו ועודם כוח העילוי מתחת לכנפי רשות שדות התעופה."

המנכ"ל הנכנס חגי טופולנסקי אמר: "ראשית, אני מבקש להודות לשרה מרב מיכאלי על האמון בי ועל הזכות להמשיך ולשרת את מדינת ישראל בארגון כרשות שדות התעופה, אני מבקש להודות ליו"ר המועצה האלוף במיל יצחק ג'רי גרשון והמועצה  על קבלת הפנים והמילים החמות אני בטוח שיחד נוביל את הארגון באתגרים ובמשימות הצפויים לנו".

קראו גם:  בן 18 התחשמל בטייבה והובהל בהחייאה לבית החולים מאיר, מצבו אנוש

חגי טופולנסקי אמר ליורם שפירא אשר שימש כמ"מ מקום מנכ"ל בששת החודשים האחרונים: "יורם אני מבקש להגיד לך מילה אחת, תודה. עבורך יורם , זוהי גם שעת פרידה. הגעת לרשות שדות התעופה בשנת 81', לפני יותר מארבעים שנה. באת לחצי שנה ונשארת למעלה מארבעה עשורים. אתה מסיים תקופה מורכבת וייחודית של ניהול הרשות ואת חותמך מרגישים וירגישו עוד שנים רבות".

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן