חדשות הארץמבזקים

נחנך מרכז דיפלומטיה דיגיטלית בערבית לבנות שירות בג'וליס: "מכאן יוצא הסיפור הישראלי"

סגן שר החוץ, עידן רול, חנך ביום רביעי, ביחד עם ראש מועצת ג'וליס עו"ד ויסאם נבואני, מרכז לדיפלומטיה דיגיטלית בערבית במועצה המקומית ג'וליס, אשר יאויש על ידי בנות שירות מהעדה הדרוזית.

המרכז שנחנך הוא המרכז הדיגיטלי ראשון בישראל לדיפלומטיה ציבורית בשפה הערבית, והוא ישפר את יכולות משרד החוץ לפעול בזירת הרשתות החברתיות בערבית נוכח האתגרים הניצבים בפני מדינת ישראל ברשת.

את המרכז מאיישות ארבע בנות שירות מהעדה הדרוזית אשר בחרו במסלול של שירות לאומי בן שנתיים. מנהל המרכז הוא יועץ חיצוני בעל ניסיון בתחום הרשתות בערבית, אשר כפוף לצוות ערבית בחטיבה לדיפלומטיה דיגיטלית במשרד החוץ.

לקראת פתיחת המרכז עברו בנות השירות הכשרות בדיפלומטיה דיגיטלית וקיבלו כלים מקצועיים וטכנולוגיים בתחומי דיגיטל, תקשורת, שיח ברשת, מאבק בהסתה ובתוכן מוטה נגד ישראל ויצירת תוכן עבור ישראל בשפה הערבית.

קראו גם:  המשטרה: סיבת תאונת הדרכים הקטלנית בפתח תקווה - אי ציות לרמזור אדום

בחודש מרץ השנה החל המרכז להיות פעיל ובנות השרות מנהלות את חשבון הטיק טוק הרשמי של מדינת ישראל בערבית אשר זוכה לחשיפה למעלה מ-2 מיליון צפיות בחודש.

סגן שר החוץ, עידן רול התייחס לאירוע ואמר: "מהבניין הזה בג'וליס יוצאת בשורה אדירה לעולם. מכאן יוצא הסיפור הישראלי המגוון, אל מיליוני אנשים בעולם הערבי. השפה הערבית, שפת האם של ארבע הבנות המיוחדות הללו, היא הגשר של מדינת ישראל לעולם הערבי והבסיס של הקשר ההולך ופורח של ישראל עם מדינות המזרח התיכון. בנות שירות חכמות ומוכשרות כאלו, שמספרות על החיים בישראל מנקודת המבט האישית שלהן, הן הדרך הכי טובה לספר את הסיפור הישראלי ולהדהד אותו בעולם. תודה מיוחדת לראש המועצה עו״ד ויסאם נבואני על ההירתמות ולכל מי שיזם והגה את הפרויקט".

קראו גם:  שריפה פרצה בבית ביישוב חורה בנגב, בת 5 הובהלה במצב בינוני לסורוקה
צילום: משרד החוץ
צילום: משרד החוץ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן