מבזקיםפוליטי / מדיני

סוף סוף: חוק הכרה באחים שכולים ובזכויותיהם עבר בכנסת

מליאת הכנסת אישרה לפני זמן קצר (חמישי) בקריאה שניה ושלישית את הצעת חוק משפחות חיילים שנספו במערכה. מדובר בהצעה ממשלתית אליה מוזגו הצעות של חברי הכנסת מיכל שיר סגמן, עידית סילמן ומופיד מרעי. 7 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים.

מוצע לקבוע כי אח של אדם שנספה בעת שירותו בכוחות הביטחון או שנפטר כתוצאה מפגיעת איבה יוכר כחלק מהמשפחה השכולה של הנספה או של האדם שנפטר, לפי העניין. כמו כן מוצע כי תימסר לאח השכול הודעה רשמית על המוות ועל אירועי זיכרון וכי משרד הביטחון יידע אותו בדבר ההטבות להן הוא זכאי.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "הנוהל בדבר יידוע משפחות של נפגעים מקרב כוחות הביטחון או בפעולות איבה הנהוג כיום קובע כי בני המשפחה שמקבלים את ההודעה הם בני זוג, הוריו וילדיו של הנפגע, ואין כל התייחסות לאחיו של הנפגע. כך גם לגבי עדכון על אירועים שונים שנערכים בהקשר של נסיבות הפגיעה, כגון טקסי זיכרון. בחלק גדול מהמקרים האחים מתעדכנים באמצעות בני המשפחה האחרים, אך לא תמיד."

קראו גם:  אחרי עשרות שנים: מאמצים לגילויה של תעלה נוספת בגבעת התחמושת

עוד נכתב כי "מטרתה של הצעת חוק זו היא להעניק הכרה לאחים ולאחיות שכולים, להבטיח כי הם יקבלו הודעות רשמיות על קרות האסון ועל טקסים ואירועים כאמור, לאפשר להם להשתתף בטקסים ואירועים, וליידע אותם אודות הזכויות להן הם זכאים".

חללי צה״ל - בית עלמין צבאי - יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה
צילום: דובר צה"ל

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן