חדשות הארץמבזקים

צפו: בטקס צנוע ומצומצם בנט מעביר את תפקיד ראש הממשלה ליאיר לפיד

ראש הממשלה היוצא, נפתלי בנט, קיים טקס העברת מקל וחפיפה סדורה ומעמיקה לראש הממשלה הנכנס, יאיר לפיד

ראש הממשלה היוצא, נפתלי בנט, וראש הממשלה הנכנס, יאיר לפיד, קיימו היום (חמישי) טקס העברת מקל מצומצם, בלשכת רה"מ בירושלים.

בטקס השתתפו בכירי שתי הלשכות ובני משפחות בנט ולפיד.

בהמשך התקיימה פגישת חפיפה סדורה ומעמיקה, בין ראש הממשלה היוצא, נפתלי בנט, לראש הממשלה הנכנס, יאיר לפיד. במסגרתה העביר רה"מ היוצא בנט את עיקרי הסוגיות הביטחוניות והמדיניות של מדינת ישראל.

ראש הממשלה היוצא, נפתלי בנט אמר בטקס: "התפקיד המאוד מיוחד הזה, והמדינה הזאת – לא שייכת לאדם אחד, היא שייכת לכל עם ישראל. אני מעביר לך את מקל השליחים המקודש, ואת האחריות על מדינת ישראל. אני מאחל לך שתשמור עליה ושה' ישמור עליך. ליהיא, אני רוצה לומר, זה מאוד לא קל להיות אשת ראש הממשלה. אבל היציבות בבית, החום בבית, המקום שאתה יודע, כולם בשבילך בלי שום אינטרסים, בלי כלום, זו באמת אבן היסוד להצלחה של יאיר."

קראו גם:  פיקוד העורף: בהתאם להערכת מצב שבוצעה, תושבי יישובי עוטף עזה אינם צרי...

בנט הודה לאשתו ולמשפחתו על התקופה הקשה שעברו ואמר: "גילת את מהממת, את משהו. הילדים, אני יודע שהייתה שנה לא קלה אבל מה שאמרתי לכם בתחילת הדרך – כולנו ביחד בשביל המדינה. אז אתם שילמתם מחיר בשביל המדינה וביחד. יאיר, כל שבת אנחנו מברכים את הילדים: "ישימך ה' כאפרים וכמנשה, יברכך אדוני וישמרך, יאר ה' פניו אליך ויחנך, ישא ה' פניו אליך וישם לך שלום. בהצלחה אחי".

ראש הממשלה הנכנס, יאיר לפיד אמר בטקס: "באופן מופלא כלשהו אמא שלי אמרה לי את אותה ברכה, לפני 25 דקות. את מה שיש לי להגיד אני עוד אגיד. אני עבדתי תחת ראשי ממשלות, אני הכרתי ראשי ממשלות. אתה איש טוב וראש ממשלה מצוין, ואתה חבר טוב. זה לא טקס פרידה כי אין לי שום כוונות להיפרד ממך".

קראו גם:  בן 4 חודשים הגיע לבית החולים עם דימום במוח וחבלות, הוריו נעצרו
צילום: חיים צח, לע"מ
צילום: חיים צח, לע"מ
צילום: חיים צח, לע"מ
צילום: קובי גדעון, לע"מ
צילום: קובי גדעון, לע"מ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן