מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: הלם בפטיש בראשה של הרופאה בחוזקה ולא חדל חרף זעקותיה

המשטרה סיימה חקירת תקיפה חמורה של רופאה בקופת חולים בבאר יעקב והבוקר בהתאם לממצאיה הוגש כתב אישום חמור נגד תושב העיר

חוקרי היחידה ללוחמה בפשיעה של משטרת תחנת רמלה פתחו בחקירה, עם קבלת דיווח בדבר תקיפה חמורה של רופאה לפני כשבועיים בקופת חולים כללית בבאר יעקב. בחיפוש בכליו של החשוד בשלב המעצר תפסו השוטרים סכין ארוכה מגולגלת במגבת.

תוצאה מהפגיעה נגרם לרופאה חתך בראשה והיא הובהלה למרכז רפואי תל השומר במצב בינוני, כך על פי גורמי הרפואה.

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה לפני זמן קצר (חמישי) לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד יעקב חבא, בן 30 מבאר יעקב, בגין חבלה בכוונה מחמירה. זאת לאחר שתקף רופאה המשמשת כמנהלת מרפאה בבאר יעקב.

מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד עדי ערד עולה כי בשנים האחרונות אובחן הנאשם כמי שפיתח תסמיני התמכרות לריטלין. במהלך תקופה זו, בשל התמכרותו, נמנעו הרופאים המטפלים ממספר קופות חולים בהן היה הנאשם חבר, מלספק לו מרשמים לריטלין. הם עשו כן אף לבקשתו, נוכח רצונו לדבריו, להיגמל מריטלין."

קראו גם:  גנץ: רגע החתימה, אתמול בביתי. יוצאים לדרך חדש...

עוד עולה מכתב האישום כי "למרות האמור פעל הנאשם לשם השגת ריטלין בדרכים שונות. בשל הצלחתו לעשות כן, כעס הנאשם על מנהלת המרפאה בבאר יעקב ד"ר א.ו, שלשיטתו הייתה אמורה למנוע ממנו להשיגם. ביום 14.6.22 הצטייד הנאשם בפטיש מתכתי ובסכין, אותם הסליק בתיק גב אשר נשא על גבו, הגיע למרפאה אותה מנהלת ד"ר א.ו התפרץ לחדרה ומשסירבה לקבלו, הוציא את הפטיש מהתיק והלם בה בראשה בחוזקה, מספר פעמים, ולא חדל חרף זעקותיה, ועד שראש הפטיש ניתק ממקל אחיזתו.

צילום: דוברות המשטרה
החשוד והרופאה שהותקפה

כתוצאה ממעשיו של הנאשם נגרם למתלוננת בין היתר חתך שהגיע עד לגולגולת. המתלוננת הובהלה לבית חולים תל השומר, שם הוענק לה טיפול רפואי.

קראו גם:  שני האחים שנפצעו בפיגוע התאחדו במחלקה האורתופדית בבית החולים בירושלים

בבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגש במקביל ציינה עו"ד ערד כי: "חומרת מעשיו של המשיב מקבלים משנה תוקף נוכח העובדה כי האלימות הופנתה כלפי אשת צוות רפואי, בעת ועל רקע מילוי תפקידה. אין להשלים עם מצב בו אנשי צוות רפואי, האמונים על צרכיו החיוניים של הציבור, יחושו מאוימים או ימצאו עצמם מותקפים ומוכים על ידי מטופליהם. מעשיו אלה של המשיב מלמדים על מסוכנותו כלפי כלל אנשי הצוות הרפואי ובפרט כלפי ד"ר א.ו."

לנאשם מיוחסות עבירות של חבלה בכוונה מחמירה והחזקת סכין.

היום בתום החקירה ובהתאם לממצאיה, הוגש כאמור כתב אישום חמור כנגד הנאשם וכן בקשה להמשך מעצרו עד תום ההליכים והוא ידון בימים הקרובים בבית המשפט מחוזי בלוד.

אירוע אלימות מזעזע בקופ"ח כללית: מטופל חבט בראשה של רופאה בבאר יעקב

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן