מבזקיםפוליטי / מדיני

משרד הביטחון חתם על הסכמי יצוא ביטחוני עם קפריסין

ראש אגף היצוא הביטחוני, 'סיבט', במשרד הביטחון, תא"ל (מיל') יאיר קולס, חתם אתמול (רביעי) במשרד ההגנה בניקוסיה על הסכמי GTG בין שתי הממשלות, למכירת ציוד מיגון אישי ומערכות נשיאה לצבא קפריסין. טקס החתימה נערך במעמד שר ההגנה של קפריסין, Charalambos petrides, מנכ״ל משרד ההגנה Andreas Louka ורמטכ״ל צבא קפריסין Demokritos Zervakis.

במסגרת ההסכמים יסופקו מערכות חייל אינטגרטיביות, פרי פיתוח של חברת ׳שורש׳ אשר כוללות ציוד מיגון אישי, ציוד נשיאה ורכיב העברת משקל (DWD) ועתידות לשפר באופן ניכר את אפקטיביות הלוחם.

כמו כן סוכם כי תסופק מערכת נשיאה ייחודית, פרי פיתוח של חברת ׳מרעום דולפין׳, הכוללת חגורת TPP, מסייעת בחלוקת משקל ומאפשרת הצמדה מהירה וקלה לסחיבת משקלים כבדים.

קראו גם:  הותרו לפרסום שמות ההרוגים הישראלים מפגיעת רכב באנגליה

במסגרת הביקור נפגש ראש 'סיבט' עם מנכ"ל משרד ההגנה של קפריסין, אנדראס לוקה Andreas Louka והשניים דנו בחיזוק שיתוף הפעולה הביטחוני בין משרדי ההגנה של שתי המדינות.

ראש אגף היצוא הביטחוני, 'סיבט', במשרד הביטחון, תא"ל (מיל') יאיר קולס: ״ההסכמים שנחתמו היום מבטאים את היחסים הטובים עם קפריסין ומעידים על הצורך המשותף באשר לחשיבות ההגנה על חיי החיילים."

מנכ״ל משרד ההגנה הקפריסאי, אנדראס לוקה וראש אגף היצוא הביטחוני, יאיר קולס. צילום: משרד ההגנה הקפריסאי

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן