מבזקיםפוליטי / מדיני

נתניהו: "לפיד כבר סגר עם רע״מ והמשותפת את הממשלה הבאה"

יו"ר האופוזיציה ח"כ בנימין נתניהו אמר כעת (חמישי) במליאת הכנסת בדיון על הצעות חוק בקריאה שנייה שלישית להתפזרות הכנסת ה-24 ומימון מפלגות ואמר: "בשנה האחרונה האזנתי לרחשי הלב שלכם, שמעתי על הבעיות והמצוקות שלכם. התבוננתי גם פנימה. למדתי הרבה, הרבה מאוד. כל מי שמקשיב לאזרחי ישראל רואה שמשהו יסודי השתבש בשנה האחרונה במדינה שלנו. הביטחון האישי התערער, הכבוד הלאומי הושפל, הפחד מאויבינו גבר, דגלי ישראל הוסרו ודגלי אש״ף הונפו. יוקר המחייה מכה בכיס של כולנו – בדלק שהתייקר שוב הבוקר, במשכנתאות, במזון, בחשמל. סל הקניות של כל ישראלי שובר שיאים של כל הזמנים ואין ממשלה שתטפל."

נתניהו הוסיף, "הבטיחו שינוי, דיברו על ריפוי, עשו ניסוי – והניסוי נכשל. זה מה שקורה כשלוקחים פייק-ימין עם שמאל קיצוני, מערבבים עם האחים המוסלמים והרשימה המשותפת – זה מה שמקבלים. בדיוק על זה הבחירות הקרובות. האם שוב תקום כאן ממשלה כושלת של לפיד, שתלויה באחים המוסלמים, במשותפת, בתומכי טרור, או ממשלה לאומית רחבה ואיתנה בראשותנו שתחזיר לישראל את הגאווה, העוצמה והתקווה."

קראו גם:  בעקבות לחץ בהתיישבות: פונה מאחז פלסטיני בשומרון

נתניהו הבהיר כי "הממשלה היחידה שיאיר לפיד יכול להקים היא עם האחים המוסלמים והרשימה המשותפת. לפיד כבר סגר עם רע״מ והמשותפת את הממשלה הבאה. ללפיד אין ממשלה בלעדיהם, זאת מתמטיקה פשוטה. את החשבון הזה הוא יודע לעשות. אל תאמינו להכחשות כי במו עינינו ראינו שזה מה שהחזיק את הממשלה בחודשים האחרונים. אל תאמינו לחתימות באולפנים. הזהרנו על כך ערב הבחירות הקודמות וזה מה שקרה, אחד לאחד. זה מה שיקרה גם הפעם."

צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

ראש האופוזיציה אמר, "אנחנו החלופה היחידה: ממשלה לאומית איתנה, יציבה, אחראית. ממשלה שתחזיר את הכבוד הלאומי לאזרחי ישראל. חבריי ואני נחושים להחזיר את ישראל למסלול של הצלחה כפי שעשינו בעשור הטוב ביותר בתולדות המדינה, לפני הניסוי הכושל של השנה האחרונה. כשננצח בבחירות אנחנו נפשיל שרוולים ונסתער על המשימות. המשימה הראשונה שלנו היא להוריד מחירים ולהחזיר את היציבות והצמיחה הכלכלית לטובת כל אזרחי ישראל – יהודים, ערבים, בדואים, צ׳רקסים, דתיים, חילונים, חרדים. כולם. כך פעלנו כשהוצאנו את ישראל מהמשברים הכלכליים הגדולים בעבר."

קראו גם:  "אני לא יכול להחזיק את עצמי": בן 32 מנתניה מואשם ברצח בן הזוג של אמו

נתניהו תקף את לפיד ואמר כי "יאיר לפיד, החליפי בממשלת המעבר, היה שר האוצר הכושל בתולדות המדינה. בניגוד אליו אנחנו יודעים איך לעצור את האינפלציה ולהוריד מחירים. הממשלה הנוכחית רק העלתה מחירים ומיסים וחילקה מיליארדים אחד לשני, מרעננה לרע״מ ומרע״מ לרעננה. אנחנו נוריד את יוקר המחייה ונצעיד את ישראל לפסגת הקידמה הטכנולוגית והמדעית העולמית."

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן