מבזקיםתנועה ותחבורה

אושר בקריאה ראשונה: תפחת תוספת הפיגורים על קנסות חניה מ-50% ל-35%

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ מיכאל ביטון, אישרה הערב (שלישי) לקריאה ראשונה את ההצעה של חברי הכנסת אוסאמה סעדי ואחמד טיבי, והצעה דומה של ח"כ ישראל אייכלר וקבוצת חברי כנסת, לתקן את פקודת התעבורה ולהפחית את תוספת הפיגורים על קנסות חניה מ-50% ל-35%. היו"ר ביטון התייחס להצעה ואמר: "כל שקל שהאזרח משלם ביתר זו בעיה שצריך לטפל בה ואנחנו מטפלים בה".

כיום כשנהג לא משלם קנס על עבירת חניה במועד הוא צפוי לקנס של תוספת פיגורים בסך 50% ועוד 5% על כל חצי שנה נוספת של פיגור. כעת מציעים חברי הכנסת סעדי וטיבי לתקן את פקודת התעבורה, כך שכעבור 60 יום מיום מתן הקנס תישלח לנהג הודעה בדואר רשום. חברי הכנסת סעדי ואייכלר ביקשו להפחית את הקנס ל-15% או 20%, אולם אמרו כי קיבלו את הפשרה שהציע משרד האוצר לפיה הקנס עבור הפיגור יופחת ל-35% פלוס תוספת של 5% עבור כל חצי שנה נוספת.

קראו גם:  מטען צינור, נשק ואמצעי התחזות לשוטר: מסתערבי מג"ב עצרו חשוד בכפר עיזיריה

ח"כ אייכלר אמר כי חברי הכנסת לא עוסקים רק באינטרסים, אלא בדאגה לאזרח וריבית הפיגורים מציקה להרבה מאוד אנשים. הוא הוסיף כי אפילו בנקים וגם בשוק האפור לא גובים ריבית פיגורים כזו, ולכן ביקשו חברי הכנסת לטפל בכך. ח"כ סעדי אמר גם הוא כי רוב ההצעות של חברי הכנסת עוסקות בחיי היום יום של האזרח הקטן. הוא הוסיף כי המציעים הגיעו להסכמות עם האוצר, להפחית את הריבית ל-35% ועוד 5% על כל חצי שנה.

ראש מינהל משפט וכנסת במרכז השלטון המקומי, מירה סלומון, הזהירה כי הדבר ייתן תמריץ לאנשים שלא לשלם במועד, והדבר יוביל לבלגאן במרחב הציבורי ולאנשים שיעשו דין לעצמם. היו"ר ביטון אמר בתגובה כי 35% זה קנס מרתיע מספיק וח"כ אייכלר הוסיף: "הם דואגים יותר ל-40 מיליון השקלים שהם יפסידו ולא לחניה. בתום הדיון אושרה ההצעה פה אחד, בקולותיהם של היו"ר ביטון וחברי הכנסת סעדי ואייכלר.

קראו גם:  דובר צה"ל: ״היחידות המבצעיות, מערכי התקיפה בחטיבות המתמרנות ומפקדת חטיב...
דו"ח חנייה. צילום: חדשות מבזק לייב

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן