מבזקיםפוליטי / מדיני

הכנסת אישרה בקריאה ראשונה: הכרה באחים שכולים ובזכויותיהם

מליאת הכנסת אישרה היום (שלישי) בקריאה ראשונה את הצעת חוק משפחות חיילים שנספו במערכה, של חברת הכנסת מיכל שיר סגמן, וכן הצעה ממשלתית דומה, אליה הוצמדו הצעות של חברי הכנסת יוסי שיין, עידית סילמן ומופיד מרעי. 12 חברי כנסת תמכו, ללא מתנגדים, וההצעה תוחזר לדיון בוועדת העבודה והרווחה.

מוצע לקבוע כי אח של אדם שנספה בעת שירותו בכוחות הביטחון או שנפטר כתוצאה מפגיעת איבה יוכר כחלק מהמשפחה השכולה של הנספה או של האדם שנפטר, לפי העניין. כמו כן מוצע כי תימסר לאח השכול הודעה רשמית על המוות ועל אירועי זיכרון וכי משרד הביטחון יידע אותו בדבר ההטבות להן הוא זכאי.

קראו גם:  פיקוד העורף: בוקר טוב, עוד רגע ואנחנו חוזרים לשגרה שלנו ולחופש הגדול...

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "הנוהל בדבר יידוע משפחות של נפגעים מקרב כוחות הביטחון או בפעולות איבה הנהוג כיום קובע כי בני המשפחה שמקבלים את ההודעה הם בני זוג, הוריו וילדיו של הנפגע, ואין כל התייחסות לאחיו של הנפגע. כך גם לגבי עדכון על אירועים שונים שנערכים בהקשר של נסיבות הפגיעה, כגון טקסי זיכרון. בחלק גדול מהמקרים האחים מתעדכנים באמצעות בני המשפחה האחרים, אך לא תמיד. מטרתה של הצעת חוק זו היא להעניק הכרה לאחים ולאחיות שכולים, להבטיח כי הם יקבלו הודעות רשמיות על קרות האסון ועל טקסים ואירועים כאמור, לאפשר להם להשתתף בטקסים ואירועים, וליידע אותם אודות הזכויות להן הם זכאים".

קראו גם:  בן 60 מחיפה מואשם בפריצה לדירה ומחסן בקרית אתא וגניבת רכוש
צילום: דובר צה"ל

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן