מבזקיםתנועה ותחבורה

אושרה הרחבת כביש 6 בין מחלף שורק לעין תות

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ מיכאל ביטון, אישרה היום (שלישי) את בקשת משרד האוצר להאריך בשלוש שנים את הזיכיון של חברת דרך ארץ להפעיל את כביש 6 ולגבות אגרה בקטע שבין מחלף שורק למחלף עין תות. זאת על מנת להוסיף את הנתיב הרביעי בין מחלף קסם למחלף עין תות ולהקים את מחלף בית נחמיה.

סגן החשב הכללי באוצר, יובל רז, הסביר כי הכוונה היא סלילה של נתיב שייועד לתחבורה ציבורית ולרכבים עם 3 נוסעים ומעלה בקטע המרכזי בין מחלף עין תות לנחל שורק. הוא הוסיף כי קיבולת הכביש מגיעה למיצוי ורמת השירות יורדת, ואמר כי בין 2030 ל-2040 הכביש יפסיק לתפקד. לדברי רז, העלות המוערכת היא של כ-3 מיליארד שקלים והבקשה היא לממן זאת באמצעות אגרה ממשתמשי הכביש ולהאריך את זיכיון דרך ארץ בעד שלוש שנים נוספות.

קראו גם:  הסופר הבריטי המפורסם סלמאן רושדי נדקר בניו יורק, החשוד נעצר

ח"כ אוסאמה סעדי אמר כי מדובר בזיכיון שניתן ב-1999 ל-30 שנה, ושאל מכוח מה אפשר להאריך אותו. ח"כ אחמד טיבי הזכיר כי הוא מנסה לקדם הצעת חוק שתפטור נהגים מתשלום בזמן שיש עומס או עבודות בכביש, ואמר כי האינטרס הציבורי לא נלקח פה בחשבון. נציגת הלשכה המשפטית במשרד האוצר, שי שלף, הסבירה כי ניתן לאפשר סלילת קטעים נוספים וצריך לקבל אישורה של ועדת הכלכלה. ח"כ סעדי אמר כי המצב הוא קטסטרופלי ולא יכול להיות שרק עכשיו נזכרים לטפל בו.

סמנכ"לית לובי 99, מרב דוד, אמרה כי לא ברור מה התנאים בהם תאושר ההארכה הזו וכמה הנהגים הולכים לשלם וכמה החברה הולכת להרוויח. "לא ברור כמה הנהגים ישלמו והאם יש צורך לאשר בבהילות כזו צ'ק פתוח", אמרה. נציגת משרד האוצר, אסתי פלדמן, השיבה כי הנהגים ימשיכו לשלם בדיון מה שהם משלמים היום, וייתכן שתקופת הארכה תהייה קצרה יותר משלוש שנים.

קראו גם:  בן 35 נפצע קשה במהלך קטטה בתל אביב

בתום הדיון הצביעו ח"כ ביטון וח"כ ולדימיר בליאק בעד אישור הבקשה, בעוד שח"כ טיבי התנגד וביקש דיון מחדש. הוועדה קיימה דיון מחדש וח"כ טיבי שאל מה עושים בחברה כדי לטפל בעומסי התנועה. מנכ"ל דרך ארץ, אבי דור, השיב כי נעשים מרב המאמצים לפנות את הכביש כשיש מפגע וסגן החשכ"ל רז הוסיף, כי מטרת הבקשה היא להקל על הפקקים. הבקשה של ח"כ טיבי נדחתה, כאשר בעדה הצביעו ח"כ טיבי וח"כ מקלב והתנגדו לה היו"ר ביטון, ח"כ יוליה מלינובסקי וח"כ אלינה ברדץ יאלוב.

צילום: חדשות מבזק לייב

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן