מבזקיםתנועה ותחבורה

נהגי האוטובוסים: "מתכוונים להרחיב את ההשבתה עד שגברת מיכאלי תצא מהטיקטוק"

אלפי נהגי ונהגות האוטובוסים וההסתדרות הלאומית הודיעו לפני זמן קצר (שלישי) כי לאחר ששרת התחבורה מירב מיכאלי ממשיכה לסרב לשפר את שכרם לדאוג לביטחונם ולרווחתם, ואילו להיפגש עימם, הם ישבתו ביום חמישי הקרוב, משעה 16:00 ועד לבוקר יום שישי.

שביתה זו מגיעה לאחר שבית הדין הארצי לעבודה הסיר את צווי המניעה שניתנו ובכך נהגי ונהגות האוטובוסים יוכלו להמשיך בשביתות בעקבות התעלמותה המוחלטת של השרה מדרישות הנהגים.

השביתה צפויה להתקיים ביום ה' בשעות השיא בזמן שמאות אלפי ישראליים חוזרים לביתם וכן חיילי צה"ל חוזרים לביתם לחופשת סופ"ש. צפויים פקקי תנועה קשים ביותר ועל הציבור להתכונן לכך.

יודגש כי שרת התחבורה מסרבת להעביר פער של 20 מליון ₪, שיכול לפתור את בעיית הנהגים ותנאיהם הקשים עליהם הם מוחים. על פי ההחלטה, מדובר בשביתה אחת מתוך רבות אשר צפויה להתקיים לאחר הסרת צוווי המניעה לשביתות על ידי בית הדין הארצי לעבודה.

רשימת הערים השובתות בהן לא ינתנו שירותי תחבורה ציבורית:
ירושלים – קווי ירושלים – שפירים, קווי ירושלים – בית שמש, ירושלים – בני ברק, ירושלים מודיעין עילית. ירושלים, נווה אילן.
נתניה – כל התחבורה העירונית.
אשדוד – כל התחבורה העירונית ובינעירונית באשדוד והמושבים והסביבה.
פתח תקווה – תחבורה עירונית וחלק בינעירונית.
ראש העין – כל התחבורה העירונית ובינעירונית.
יבנה – כל התחבורה העירונית והבינעירונית.
בני ברק – קווי בני ברק – ירושלים, קווי בני ברק רעננה.
נמל תעופה בין גוריון- קווי ירושלים – נתב"ג.
גן יבנה – כל התחבורה העירונית והבינעירונית.
באר שבע – כל התחבורה העירונית.
אריאל – כל התחבורה העירונית והבינעירונית.
מועצה אזורית שומרון – כל התחבורה העירונית וחלק מבינעירונית.
בית שמש – כל התחבורה העירונית והבינעירונית לכיוון ירושלים וממנה.

ההסתדרות הלאומית מסרה בתגובה: "אנחנו פונים לשרת התחבורה: ראינו איך אתם יודעים להעביר עשרות מיליונים בלילה אחד לצורכי תקציב מפלגות, אבל הנהגים צריכים לזעוק כדי לקבל תנאי מחיה מינימליים? יצאנו למספר שביתות לא מוגבלות עד שהשרה תתעורר ותדאג לציבור שנמצא 14 שעות ביום על הכביש ומחזיק לבדו את התחבורה הישראלית על כתפיו. אנחנו לא יוצאים לחופשת בחירות – אנחנו יום יום סובלים ומסכנים את עצמנו ואת ציבור הנוסעים על עוד השרה לא מתערבת. "

מארגון נהגי ונהגות האוטובוסים נמסר כי: "שרת התחבורה פשוט מצפצפת על הנהגים, ובלי צופר. המצב כיום הוא ש"40% מהנהגים הותקפו בצורה קשה, למעלה מ-300 תקיפות רק מאז תחילת 2022. מחסור של 5000 נהגים, ואלפי נהגים עובדים במשרה כפולה כדי להביא משכורת מכבדת, אבל את שרת התחבורה זה לא מעניין. אנחנו מתכוונים להרחיב את ההשבתה עד שגברת מיכאלי תצא מהטיקטוק ותראה בני אדם".

נהגי האוטובוסים: "מתכוונים להרחיב את ההשבתה עד שגברת מיכאלי תצא מהטיקטוק"
צילום: ארגון נהגי האוטובוסים, הסתדרות לאומית
Back to top button