חדשות הארץמבזקים

ראש מערך הסייבר הלאומי: "איראן הפכה לשחקן מרכזי"

בנאום מקיף ראשון מאז כניסתו לתפקיד לפני כארבעה חודשים, הציג היום (שלישי) גבי פורטנוי, ראש מערך הסייבר הלאומי את הפרויקט החדש של המערך ליצירת כיפת סייבר על המרחב האזרחי. בהתייחס לתוקפים במרחב אמר פורטנוי כי: "איראן הפכה לשחקן מרכזי שאנו מזהים במרחב הסייבר, יחד עם חמאס וחיזבאללה. אנחנו רואים אותם, אנחנו יודעים איך הם עובדים ואנחנו שם".

את הדברים הציג פורטנוי בכנס שבוע הסייבר, שמתקיים השבוע בהובלת מערך הסייבר הלאומי והמרכז למחקר סייבר באוניברסיטת תל אביב.

על פי נתוני מערך הסייבר הלאומי שהוצגו בכנס, בשנה האחרונה בלם המערך כ-1,500 נסיונות תקיפה שונים על העורף הישראלי. לדברי פורטנוי בכנס, "למערך יש נקודת תצפית ייחודית על ההגנה המדינתית. אנחנו עוברים להסתכלות מגזרית על המשק – הסתכלות על פי תחומים ולא על פי גופים. אנחנו עוברים מפרדיגמה שמסתכלת על התוקף לפרדיגמה שמסתכלת על העורף האזרחי".

קראו גם:  תיעוד מזעזע: גבר יהודי נדקר באכזריות באמצעות מספריים מחוץ למפעל במונטריאול

בהתייחס לסוגי התוקפים אמר, "מגוון התוקפים בזירת הסייבר הורחב וכולל גם תוקפים נוספים, קבוצות תקיפה, שלוחות של מדינות, ארגוני פשיעה, אנשים פרטיים ועוד".

בהמשך דבריו הציג פורטנוי את הפתרון החדש שמקדם המערך להגנה על המשק: "אנחנו צריכים כיפת ברזל הגנתית בתחום הסייבר לטובת אזרחי מדינת ישראל. כיפת הסייבר היא פרויקט הדגל החדש שלנו במערך לחיזוק הגנת הסייבר של המשק כולו. הפרויקט יעשה שימוש במנגנונים חדשים ויביא לצמצום מתקפות הסייבר בצורה משמעותית. כיפת הסייבר היא גישה פרו-אקטיבית חדשה לחיזוי ובלימת מתקפות שמשלבת טכנולוגיות של ביג-דאטא ובינה מלאכותית".

פורטנוי הציג את ההרחבה של הכלים של המערך ופתיחתם מהטמעה בתשתיות הקריטיות בלבד לסקטורים ותחומים נוספים. לסיכום אמר כי "רק באמצעות שיתוף פעולה – בין מדינות, עם חברות הגנת הסייבר, האקדמיה, הממשל וגופי הבטחון – נוכל להגן על עצמנו במלחמת הסייבר וליצור כיפת ברזל הגנתית בסייבר רחבה".

קראו גם:  רוכב אופנוע בן 23 נפצע קשה מפגיעת רכב בבני ברק
גבי פורטנוי. צילום: ישראל ווייל

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן