חדשות הארץמבזקים

מחאת העצור היהודי בשב"כ: חמישה נעצרו בהפגנה בירושלים

חמישה עצורים, ביניהם קטינים ונשים, יובאו היום (שלישי) לדיון הארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים, לאחר שנעצרו אמש בשעה שהפגינו בגשר המיתרים בירושלים על רקע העינויים שעובר העצור היהודי, לטענתו, בחקירתו בשב"כ.

עוד נטען על ידי ארגון חוננו כי המעצרים לוו באלימות קשה, ואחד העצורים אף הוכה קשות בעודו אזוק בניידת המשטרה. עו"ד דניאל שימשילשווילי מטעם הארגון מייצג את העצורים בדיון.

"אנחנו נמצאים כאן בבית משפט השלום בירושלים, כאשר תכף יתקיים דיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם של חמשת המפגינים שבאו אתמול להביע מחאה לגיטימית על כך שאדם נחקר ועונה בצורה קשה", אמר הבוקר עו"ד שימשילשווילי. "כמובן שלמישהו למעלה זה לא נוח והוא החליט להשתיק את המפגינים האלו בכל האמצעים. הם היו בתחנת המשטרה אזוקים בידיהם למשך שעות רבות, אחד מהעצורים אף הוכה קשות בניידת לאחר מעצרו על ידי אחד השוטרים, זאת לאחר שנעצר אל מול עיניה של אשתו שנמצאת בהריון מתקדם, ללא כל סיבה", אמר עו"ד של העצורים.

קראו גם:  חמישה אוטובוסים נשרפו כליל במוסך בכפר ברא

"אנחנו כאן לזעוק את זעקתם של המפגינים שנעצרו ולסייע להם, ואנחנו מקווים שבית המשפט לא ייתן יד למעשים הנפסדים האלו של משטרת ישראל, ויורה על שחרורם של העצורים עוד היום ללא כל תנאי", קרא עו"ד שימשילשווילי.

נזכיר כי אמש, נפגש עו"ד עדי קידר מארגון חוננו לראשונה עם העצור. עו"ד קידר פגש את העצור במתקן השב"כ בו הוא מוחזק, שמע ממנו את גרסתו לאירוע, את שעובר עליו בחקירות השב"כ וכן פרטים על האירוע הקשה בו לטענתו הוא נגרר על הריצפה ללא ביגוד.

"הזדעזעתי לגלות כי הוא נמצא במצב נפשי וגופני קשה ביותר", אמר עו"ד קידר לאחר המפגש. לדבריו, "מסתבר כי כל הטענות שנטענו על ידו התבררו כנכונות. נגבתה ממנו תלונה מסודרת על ידי חוקר ואני מקווה מאוד שהדברים ייבדקו בהמשך. לגופו של עניין, נראה על פניו שהאירוע אינו אירוע שהיה צריך להיחקר על ידי השב"כ, אירוע שבינו לבין אירוע ביטחוני אין שום דבר וחצי דבר שכל כולו נוצר והחל ביוזמת הפורעים הערבים שמסתבר שהם מחבלים. על כן אנחנו דורשים הפסקה מיידית של חקירת השב"כ, ועד לאותו מועד לא נמסור את גרסתנו באופן מלא", מסר קידר.

קראו גם:  לירון ברמי משדרות נדרסה למוות בפתח תקווה, "נלקחה מאיתנו ע"י נהג רוצח!"

בנוסף, מאות בני אדם הפגינו אתמול מחוץ לכנסת במחאה על המעצר. בהפגנה השתתפו חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ', איתמר בן גביר, אופיר סופר, מיכל וולדיגר, שמחה רוטמן ואבי מעוז. "לעצור באופן מיידי את העינויים בחקירה ולהודיע על העברת החקירה למשטרת ישראל", דרשו המוחים מהשב"כ.

צילום: ארגון חוננו

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן