מבזקיםמשפטי/פלילי

"עדויות מזעזעות ממתקני השב"כ, מרשי עובר עינויים קשים ונשקפת סכנה לחייו"

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו פנה אמש (ראשון) בבהילות למבקר תלונות נחקרים בשב"כ בדרישה לעצור במיידי את החקירה כנגד היהודי החשוד ברצח הפלסטיני עלי חרב בן ה-27 בנדקר למוות בשבוע שעבר סמוך לאריאל.

לטענת עו"ד הדרישה באה בעקבות "עדויות מזעזעות ממתקני השב"כ", כלשונו וסדרת אירועים קשים אותם עבר העצור בשב"כ. בתלונה תיאר עורך הדין כי מרשו עובר עינויים קשים וכי נשקפת סכנה ממשית לחייו. בין השאר נודע לעו"ד כי העצור נאלץ לעשות את צרכיו על עצמו וכי הוא עבר אירוע לבבי במהלך החקירות.

עו"ד עדי קידר. צילום: ארגון חוננו

"הזדעזנו לקרוא את הדברים שנאמרו מפיו של החשוד, ונראה כי מדובר בפסגה חדשה שטרם פגשנו כמותה", כתב עו"ד קידר בתלונה, "כזכור כבר לפני מספר ימים פנינו ליחידה החוקרת בשל הדברים שנאמרו על ידי החשוד, לגבי מניעת שינה ומצבו הרפואי. ועד כה טרם נענינו. היום כאמור נשמעו דברים מזעזעים הגובלים בהתעללות קשה וממשית. החשוד מוסר כי הוא מושפל ומבוזה עד לכדי מצב קיצוני של גרירתו עירום למרחק של 200 מטר עת הטיל את צרכיו על עצמו, הלסדום היינו?!", הזדעק עורך דינו של החשוד.

קראו גם:  תהפוכות בליכוד: זו רשימת המפלגה לאחר ספירת 50% מהקולות

לדבריו, המשך החקירה מסכן באופן מיידי את חייו של העצור "תיאור זה מזכיר מקומות אפלים ורחוקים ומסתבר שמצויים כאן בקרבינו. אנו דורשים להורות על הפסקת החקירה על ידי חוקרי השב"כ לאלתר!, ברי כי להתנהלות זו השלכות ונגזרות רחבות ואולם כעת, לאור חשש ממשי לנפשו ובריאותו של מרשנו, אין מנוס מעצירת החקירה. עוד אנו דורשים כי חוקר מטעמכם יסור באופן מיידי למתקן ויגבה את עדותו של מרשנו", כתב עו"ד קידר.

אילוסטרציה. קרדיט: pixabay

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר צייץ בחשבון הטוויטר בתגובה: "‏זוכרים שבנט שאל למי אתם מאמינים לי או לשקד? הוכח מעל לכל ספק שאני צדקתי והיו עינויים. אני אומר שוב, אין מקום לעינוים במדינה דמוקרטית. תאמינו לי".

קראו גם:  לפיד: ביום א׳ שר האוצר @AvigdorLiberman ואני נביא לאישור...

לדברי בן גביר: "בשב"כ מתייחסים בברוטאליות ליהודי גיבור שניצל מנסיון לינ'ץ של מחבלים צמאי דם, גוררים אותו ערום ומענים אותו כי הוא רצה להגן על עצמו. למחבלים המתועבים שרצחו יהודים באלעד התנהגו "ברחמים" ונתנו להם סיגריה כדי שיירגעו, אבל כשמדובר ביהודים השב"כ מרשה לעצמו להתנהג באכזריות".

ח"כ בן גביר פנה הבוקר לראש הממשלה ושר הביטחון בדרישה "להפסיק את ההתעללות הברוטאלית בעצור היהודי".

בתוך כך, יו"ר ועדת הבריאות בכנסת, חה"כ עידית סילמן תקיים הבוקר (שני) דיון דחוף בוועדה בנושא "בחינת בריאותם הפיסית והנפשית של עצורים הנחקרים ע"י החטיבה היהודית של השב"כ", וזאת בעקבות הפרסומים בגין מצבו הרפואי של היהודי העצור אשר נחקר בשב"כ וכן בעקבות הדיווחים על החקירות הקשות והעינויים אשר מופעלים עליו.

בשב"כ דחו את הטענות על הסף ומסרו כי "מדובר בחקירת אירוע חמור, בו הרוג פלסטיני. החקירה מצויה תחת צו איסור פרסום, ולכן לא נוכל להתייחס לפרטיה. החקירה מתנהלת בהתאם להוראות הדין, ונתונה תחת ביקורת שיפוטית קפדנית בהליכים וערכאות שונות. הטענות בדבר שלילת זכויות הנחקר והתיאורים שהוזכרו – משוללים כל יסוד. מטרתם להסיט את השיח מהחשדות החמורים וליצור דה לגיטימציה לפעילות השירות".

קראו גם:  הרמטכ"ל העניק תעודות הצטיינות לקצינים, נגדים וחיילים ממערך המילואים

כזכור לפני כשבוע נדקר למוות עלי חסן חרב, פלסטיני בן 27 תושב הכפר אסכאכא שבמחוז סלפית באזור אריאל. לאחר קצת פחות מיממה נעצר תושב השומרון בן 44 אב לשלושה ללא עבר פלילי בחשד לרצח בנסיבות טרור ושיבוש מהלכי משפט. החשוד טוען כי הוא זה שהותקף על ידי הערבים שבאו למקום בשעה שקיים סיור עם קבוצת נערים יהודים לקראת הקמת מאחז חדש. על פרטי החקירה הוטל צו אסור פרסום ומאז מעצרו נאסר עליו להיפגש עם עורך דין. היום, לאחר החלטת בית המשפט, הוא צפוי להיפגש עם עורך דינו.

התלונה שהגיש עו"ד עדי קידר מארגון חוננו

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן