חדשות הארץמבזקים

ראש הממשלה נפתלי בנט: "אנחנו ממשלה קצרה עם הישגים כבירים, ניזכר לטובה"

ראש הממשלה, נפתלי בנט, אמר הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה כי "לראשונה מזה שנים, הסתיים הקציר ביישובי עוטף עזה בצורה שקטה ומוצלחת. ללא בלוני תבערה, ללא שריפות, ללא רקטות מחמאס."

"אזכיר לכולם" הוסיף בנט כי "יומיים לתוך הממשלה שלנו חמאס עוד הצית 26 שריפות – וזו הייתה שגרת חייהם של חקלאי הנגב המערבי. משך שנים שילמה מדינת ישראל לחקלאים תשלום פיצוי מראש על מנת שהחקלאים יקדימו את הקציר לזמן שהתבואה עוד לא בשלה, ולכן היא איכותית הרבה פחות."

לדבריו, "במקום למנוע את שריפות חמאס, ממשלות ישראל עסקו בלנסות לפצות על השריפות. כאילו זו "גזירה משמיים" – זו לא. אנחנו הצלחנו יחד, לראשונה מזה 15 שנים, להעניק ביטחון מלא לתושבי אשקלון, שדרות ועוטף עזה. אסור לחזור אחורה".

קראו גם:  הישג תקדימי לנהגי אגד: שכר הבסיס בחברה יעלה מיידית ל-50 שקל לשעה
צילום: חיים צח/ לע"מ

בנוגע לבחירות הצפויות בעקבות פיזור הכנסת אמר בנט כי "בזמן הקרוב, לצערי, מדינת ישראל תצא למערכת בחירות, שבמהלכה פעולות ממשלה מסוימות לא יתאפשרו. לכן אני מבקש מכל השרים לנצל כל יום וכל שעה שעוד נותרו כדי לנקות שולחן, וכדי להאיץ לבצע כל מה שאפשר לפני פיזור הכנסת. *האחריות שלנו כלפי אזרחי ישראל ממשיכה גם בתקופת בחירות. אני שמח שהיום נספיק להוציא לדרך שורה של פרויקטים כולל: שיקום העיר טבריה, תכנית חירום להתמודדות מול הפקקים, סיוע לדיור לצד"לניקים, תוכנית לרתימת ההייטק הישראלי לחדשנות אקלימית, ופעולות לקידום פטור מוויזה לארה״ב."

"אני מבקש לנצל את ההזדמנות ולהודות לכל חבריי השרים. ראיתי אתכם עובדים איש-איש במשרדו, במקצועיות ובמסירות, למען כלל אזרחי ישראל. זו הייתה ממשלה מצוינת, שנשענה על קואליציה מורכבת. יש כאן קבוצת אנשים שידעה להניח בצד מחלוקות אידיאולוגיות, להתעלות ולפעול למען מדינת ישראל." אמר בנו והוסיף, "תראו, יש ממשלות ארוכות עם הישגים דלים, ואנחנו ממשלה קצרה עם הישגים כבירים. ממשלת "ביחד למען האזרח". ממשלה ביצועיסטית. זו קדנציה שתיזכר לטובה."

קראו גם:  זק״א: שני ישראלים נהרגו מפגיעת רכב באנגליה

"יחד, השבנו מאות אלפי מובטלים לעבודה. יחד החזרנו את ההרתעה מול חמאס. יחד הענקנו את השנה השקטה מזה שנים לילדים שגרים אשקלון, שדרות והדרום. יחד העברנו את ישראל מקריסה כלכלית לצמיחה. יחד הורדנו את הגירעון האסטרונומי לאפס. בעיקר, הוכחנו שאפשר לעבוד בחריצות וביושרה – ביחד – למען אזרחי ישראל." ציין ראש הממשלה.

לסיום אמר: "אני מבקש להודות לכם, שותפיי השרים, ולראשי המפלגות: שר החוץ יאיר לפיד, שר האוצר אביגדור ליברמן, שר הביטחון בני גנץ, שר המשפטים גדעון סער, שרת התחבורה מרב מיכאלי, שר הבריאות ניצן הורוביץ, ויו"ר רע"מ מנסור עבאס. אני מבקש להודות גם לשני שרי מפלגתי: שרת הפנים איילת שקד, ושר הדתות מתן כהנא, שעשו שניהם עבודה נהדרת. חבריי השרים, תודה רבה על השותפות ועל השנה המוצלחת שעשינו למען אזרחי ישראל".

קראו גם:  דובר צה"ל: ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, ביקר אתמול בבסיס פיקוד ה...

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן