מבזקיםמשפטי/פלילי

העצור בשב"כ לא יפגוש עו"ד עד ליום שני, במוצ"ש תיערך הפגנה

ניצול הלינץ' בסמוך לאריאל, אשר נחקר בשב"כ לא יפגוש עורך דין עד ליום זני וזאת לאחר ששרות הביטחון הכללי האריך את צו איסור המפגש. בעקבות הארכה הגיש עו"ד עדי קידר מארגון חוננו ערר בעניין לבית המשפט העליון.

בדיון שהתקיים היום (שישי) בבימ"ש העליון בפני השופט כבוב ח'אלד, לאחר דיון משפטי, המליץ השופט למחוק את הערר, תוך שאנשי השב"כ מתחייבים לא להאריך את הצו החריג מעבר ליום שני.

עו"ד קידר מסר לאחר הדיון: "היום התקיים דיון בבימ"ש העליון באשר להמשך מניעת המפגש. במהלך הדיון המליץ בית המשפט העליון לנציגי השב"כ שלא להמשיך ולהאריך את המניעה אל מעבר למועד הקרוב בו היא עומדת להסתיים".

בתוך כך, במוצ"ש צפוייה הפגנה מול משטרת אריאל תחת הכותרת "עוצרים את הטירוף", במחאה על מעצרו של ניצול הלינץ'. במודעות שהופצו לקראת ההפגנה נכתב "עוצרים את הטירוף! עשרים ילדים ומבוגר יהודים עוברים לינץ' על ידי עשרות מחבלים מזויינים בגרזנים, אלות ומוטות ברזל. התוצאה: יהודים עוברים עינויים במרתפי השב"כ וללא עורך דין?! השתגענו? "איש לרעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק" במוצאי שבת הקרובה פרשת קרח בשעה 22:00 מול משטרת אריאל. כולם מגיעים", נכתב.

העצור בשב"כ לא יפגוש עו"ד עד ליום שני, במוצ"ש תיערך הפגנה

נזכיר כי עשרות חברי כנסת פנו השבוע במכתב למפכ"ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי וראש השב"כ רונן בר, בעקבות איסור המפגש על נפגע הלינץ' בסמוך לאריאל עם עורך דינו. במכתב כותבים חברי הכנסת כי "בשעה זו עצור יהודי ומנוע מפגש עם עורך דין, זאת בשעה שאיש מהפורעים שתקפו את היהודים במקלות ובאבנים לא נעצר. מניעת המפגש היא פגיעה בזכות יסוד חוקתית. אנו דורשים לאפשר לו באופן מיידי מפגש עם עורך דינו" לשון המכתב של חברי הכנסת.

בתוך כך, אתמול הגיש עו"ד עדי קידר תלונה לאחראי על החקירה, בשל הפרת זכויותיו של העצור. בין השאר עובר העצור, אשר נחקר לא פחות מ-4 חקירות שב"כ בפחות מ-24 שעות, מניעת שינה, סרוב לקבלת טיפול רפואי, וחקירות אנטנסיביות במשך שעות ארוכות ולאורך כל הלילה. מהתלונה עולה כי העצור אף אמר בדיון כי אם המצב ימשך כך, הוא יודה אף ברצח היטלר. את המדינה ייצגו בדיון נציגי ימ"ר ש"י שימי שלגי ויוסי עובדיה.

נזכיר כי העצור, נשוי, בשנות הארבעים לחייו, ללא עבר פלילי, אב ל-3 ילדים בגילאים 3,5, ו-6, בוגר שרות צבאי בחיל הים, נעצר ביום רביעי בשעות הצהרים, לאחר שהגיע למשטרת אריאל להגיש תלונה על הלינץ' הקשה שעבר יחד עם עוד קבוצת ילדים בסמוך לגדר העיר אריאל. לתדהמתו הוא נעצר והועבר לחקירת שב"כ תוך שנאסר עליו לפגוש בעו"ד. בימ"ש השלום באשקלון, האריך את מעצרו עד ליום רביעי.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Back to top button