מבזקיםפוליטי / מדיני

פריימריז היסטוריים בציונות הדתית: ״הבטחנו אחדות ופתיחת השורות ואנו מקיימים״

במקביל לניסיונות להקים ממשלה חלופית נערכים בציונות הדתית למערכת הבחירות הקרובה ולמימוש הבטחת הבחירות הקודמת. לאחר היציאה למפקד הגדול שעדיין נמשך בימים אלו החלו במפלגה להיערך לפריימריז ומכריזים היום על הקמת הוועדה הציבורית שתסיר ותפקח על תהליך הפריימריז.

בציונות הדתית מביעים סיפוק מהרכב הועדה ואומרים כי הפריימריז הקרוב יהיה צעד נוסף לאחדות כלל הגורמים בציונות הדתית ויאפשרו את חיבור המפלגה לציבור שישפיע על דמותה בניגוד למפלגות אחרות אשר מבוססות על נאמנות למנהיג.

חברי הוועדה הם:
א. פרופסור אבי דיסקין-מרצה בכיר למדעי המדינה, האוניברסיטה העברית.
ב. הרב רחמים נסימי- יו"ר רשת הגרעינים שעלי תורה
ג. שוקי סט- סמנכ"ל כספים מרכז ישיבות בני עקיבא
ד. פרופסור טליה איינהורן- משפטנית, חברת הועדה המייעצת למינוי בכירים בשרות המדינה.
ה .יואלה רבינוביץ – יו״ר אמונה פ״ת ,חברת מועצת העיר לשעבר.
ו. שגיא בן לישה- ראש הגרעין התורני טירת הכרמל, מנכל הישיבה בגבעת אולגה

קראו גם:  שני פצועים בתאונת דרכים בכביש 90, בן 59 במצב בינוני

חברי הועדה יקבעו את לוחות הזמנים, שיטת ונהלי ההצבעה, מנגנוני הפיקוח וכבר התכנסו לישיבת עבודה ראשונה. בציונות הדתית מדגישים כי מדובר בוועדה לא פוליטית ולא מפלגתית אלא מקצועית. עוד ציינו במפלגה כי יתכן שבהתאם להתפתחויות הפוליטיות יתווספו בעתיד חברי ועדה נוספים.

בציונות הדתית מוסיפים כי בימים האחרונים המוני מצטרפים חדשים המתפקדים למפלגה וקוראים למפלגות נוספות לשלב ידיים ולבוא לאחדות גדולה ולהקמת בית אחד מגוון לציבור הימין האמוני.

יו"ר המפלגה בצלאל סמוטריץ' התייחס לאירוע ואמר: "הבטחנו אחדות, דמוקרטיה ופתיחת שורות ואנחנו מקיימים. העברנו את המפתחות לציבור ואני קורא לציבור להצטרף ולהשפיע על דמותה ונציגיה של המפלגה. אני מודה לחברי הוועדה שהסכימו להיכנס תחת האלונקה ולנהל את הליך הבחירות הפנימיות ומשוכנע שתהיה כאן חגיגה דמוקרטית של ממש שתביא לרשימה חזקה, מגוונת ומחויבת לציבור ולערכיו".

קראו גם:  רוכב אופנוע בן 53 נפצע בינוני בתאונת דרכים בקריית אונו

מנכ"ל המפלגה יהודה ולד אמר: "ראוי הוא הציבור הדתי לאומי והימין האמוני שיהיה לו בית אחד גדול ומאוחד שיכיל את המגוון המיוחד של הקולות שמאמינים בעם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל. מפלגה שמחויבת לציבור ולערכים. האמון הגדול שאנחנו רואים מהמוני המתפקדים מבשר על רוח גדולה ותקווה שמפעמת בלבבות, רוח שתוביל הנהגה ושלטון ראויים לעם ישראל".

ללא קרדיט נשלח בזירה
כינוס הוועדה הראשון. צילום: ללא קרדיט

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן