מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: שני ישראלים זרעו הרס רב בבית קפה בבעלות פלסטינית

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (שלישי) לבית המשפט השלום בפתח תקווה, כתב אישום נגד יהודה סביר (29) מאלון מורה והלל סטף (22) מירושלים בגין היזק בזדון מתוך מניע גזענות או עוינות כלפי ציבור. זאת לאחר שהנאשמים עם שניים נוספים זרעו הרס בבית קפה בכפר חווארה רק בשל היותו בבעלות פלסטינית.

מהמתואר בכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד טלי קרת, עולה כי במהלך מאי נסעו הנאשמים עם שניים נוספים בכביש המוביל לישוב יצהר ועובר בין היתר בכפר חווארה. במהלך הנסיעה סבר אחד הנוסעים ברכב כי אדם (שזהותו אינה ידועה) ביצע תנועת אצבע משולשת לעברו. בתגובה החליטו ארבעת נוסעי הרכב לפגוע ברכושם של פלשתינים. לאור האמור, עצר סביר את רכבו בסמוך לבית קפה בכפר חווארה, אז ירדו סטף ושני הנוסעים הנוספים מהרכב ובעודם חמושים במוטות ברזל, נכנסו באופן מאיים ותוך זריעת פחד ובהלה, לבית הקפה, הניסו את יושביו לחדר פנימי וגרמו לנזק רב למקום. לאחר האירוע נכנסו השלושה לרכבו של סביר, שהמתין להם, ונסעו מהמקום.

במקביל הוגשה בקשת מעצר עד תום ההליכים במסגרתה ציינה עו"ד קרת כי: " מעשה המשיבים עולה כדי בריונות של ממש ועל כן מצביע על מסוכנותם הרבה, קל וחומר שעה שהמעשה בוצע ממניע גזעני וכוון כלפי עסק תמים, אך בשל היותו בבעלות פלסטינית. העובדה שהמעשים נעשו על רקע גזעני ועל רקע המתיחות והמצב הרגיש בכפר בימים אלה, מגבירה את המסוכנות הנובעת מהם ואת היעדר היכולת לאיינה."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
אילוסטרציה. צילום: pixabay

Back to top button