מבזקיםמשפטי/פלילי

תושב לוד נעצר בחשד להוצאת חשבוניות פיקטיביות בסכום של 9.5 מיליון ש"ח

אל עמורי עלא, תושב לוד, הרשום כבעלים של חברת יופיטר אינטרנציונל לבניה ויזמות בע"מ, נעצר אתמול (שני) בחשד להוצאת חשבוניות פיקטיביות וקיזוז מס תשומות ללא חשבוניות. החשוד הובא בפני בית משפט השלום ראשון לציון ושוחרר בתנאים מגבילים.

עלא חשוד בהוצאת 14 חשבוניות פיקטיביות לחברת "שירותי חקלאות, בניה והסעות עלא בע"מ", בסכום כולל של כ-9.5 מיליון ₪, שסכום המע"מ הגלום בהם מסתכם בכ-1.6 מיליון ₪. על פי החשד, עלא הוציא את החשבוניות הללו מבלי שביצע את העסקה המתוארת בהן, וכל זאת במטרה לאפשר לחברה שקיבלה אותן לקזז כנגדן חבות מס וכך להפחית את חבות המס הכוללת שלה.

כמו כן, חשוד עלא בהגשת דו"חות מע"מ תקופתיים כוזבים, שבהם קיזז את חבות המס שנוצרה לו כתוצאה מהוצאת החשבוניות הפיקטיביות, מבלי שהציג חשבוניות המצדיקות את קיזוז המס.

קראו גם:  "שובר גלים": נעצרו ארבעה מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון

מדובר בעצור נוסף במסגרת החקירה של מחלקת חקירות מכס ומע"מ באר שבע והדרום, כנגד חברת "שירותי חקלאות, בנייה והסעות עלא בע"מ". חקירה זו, שהובילה למעצרו של בעל החברה עלא אבו מדיגם במרס האחרון, התמקדה בחשדות לקיזוז חשבוניות מס פיקטיביות, במטרה להתחמק או להשתמט מתשלום מע"מ.

לפני יומיים נעצר במסגרת חקירה זו חוסיין כותכות, גם הוא תשוב לוד. כותכות חשוד כי הוציא לחברת "שירותי חקלאות, בנייה והסעות עלא בע"מ" חשבוניות פיקטיביות על שם חברת "ש.ר. מגמה" שבבעלותו, באמצעותן קיזזה החברה חבות מס בהיקף של כחצי מיליון ₪.

אילוסטרציה. צילום: חדשות מבזק לייב

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן