מבזקיםפוליטי / מדיני

איילת שקד מסמנת את מטרת הביקור במרוקו: ״הבאת עובדים זרים לסיעוד ובניין לישראל״

שרת הפנים, איילת שקד נפגשה היום (שלישי) עם מקבילה, שר הפנים של מרוקו, עבד אל-ואפי לפתית ועם שר החוץ של מרוקו, נסאר בוריטה. בפגישה עם שר הפנים השניים שוחחו על שיתופי פעולה בתחומים כלכליים, בדגש על התפלת מים ושיתופי פעולה בנושאים רפואיים.

השרה העלתה את בקשתה לשתף פעולה בנושא גיוס עובדים זרים לישראל לענף הבניה והסיעוד במסגרת הסכמים בילטראלים. כמו כן הציעה למהנדסים ממרוקו להשתלב בענף ההיי-טק בישראל.

צילום: דוברות משרד הפנים

בנוסף, הודתה לשר בנושא הויזות- על מהירות מתן האשרות לאזרחים ישראלים שמבקשים להגיע למרוקו ועל שיתוף הפעולה והכנסת האורחים של אזרחי ישראל שמגיעים למרוקו.

בפגישה עם שר החוץ השניים סיכמו בחודש הקרוב לחתום על הסכם בילאטרלי של הבאת עובדים לסיעוד ובניין ממרוקו לישראל. כמו כן השניים שוחחו על הבעיה האיראנית והאתגרים המשותפים לשתי המדינות.

קראו גם:  לפיד: שוחחתי הבוקר עם הרמטכ״ל לשעבר גדי איזנקוט ובירכתי ...

השרה השקד הביעה לראשונה בפומבי את תמיכתה של ישראל בריבונות של מרוקו על הסהרה. הפגישות משקפות את המחויבות של שתי המדינות לחדש את המגעים הרשמיים המלאים בין מרוקו לישראל.

צילום: דוברות משרד הפנים

שרת הפנים, איילת שקד התייחסה לביקורה במרוקו וסיפה כי "ראשית, זה תענוג גדול להיות כאן במרוקו. תודה על קבלת הפנים החמה. אני מרגישה מאוד בבית במרוקו, בארץ היפה הזאת, ששורשיהם של כמיליון ישראלים קשורים קשר נצחי למדינה. אני רואה חשיבות רבה בחיזוק מערכת היחסים האסטרטגית בין מרוקו לישראל. המורשת המשותפת בין מרוקו ליהודים נחקקה בספרי ההיסטוריה, עלינו לשמר אותה ולהביא לה הישגים חדשים. יש רצון הדדי בין שתי המדינות לפיתוח הזדמנויות כלכליות חדשות, ולתמיכה בענף הבנייה ומתן טיפול איכותי לקשישנו. המטרה תוך חודש להתחיל פיילוט של הבאת עובדים זרים לסיעוד ובניין ממרוקו לישראל. ובנוסף, ליצור קשרים חדשים במסחר וחדשנות, ביטחון פנים והגנה״.

קראו גם:  משרד התפוצות העביר עשרות מיליונים לעמותה רפורמית ללא מכרז או ניסיון
צילום: דוברות משרד הפנים
צילום: דוברות משרד הפנים
צילום: דוברות משרד הפנים
צילום: דוברות משרד הפנים

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן