מבזקיםפוליטי / מדיני

לפיד לבנט בהצהרה המשותפת: "תודה על החברות, אני מאוד אוהב אותך"

שר החוץ וראש הממשלה החליפי, יאיר לפיד, נשא לפני זמן קצר (שני) דברים במסיבת העיתונאים המשותפת שקיים עם ראש הממשלה, נפתלי בנט. זאת לאחר פרסום החלטת השניים לפזר את הכנסת ולהודיע על יציאה לבחירות.

בפתח דבריו הודה לפיד לשותפו, נפתלי בנט: "יהיו לי עוד מספיק הזדמנויות לפנות למדינת ישראל. כרגע אני רוצה להודות לשותפי, ראש הממשלה נפתלי בנט, על האחריות שהוא מגלה היום, על העובדה שהוא שם את המדינה לפני האינטרס האישי. ואני רוצה להודות לו על עוד דבר. על החברות, אני מאוד אוהב אותך. החברות בינינו עמדה במבחנים ונתקלה במכשולים, אבל תמיד צלחה אותם. ראש הממשלה בנט צעיר ממני ועוד נכונו לנו עלילות יחד. הוא מנהיג ישראלי חשוב, מקורי ואמיץ, ואין לי ספק שמקומו הוא בהנהגת המדינה לעוד שנים ארוכות."
 
בנוסף, דיבר לפיד על הבחירות הצפויות ואמר: "מילה על ההמשך: גם אם יוצאים לבחירות בעוד כמה חודשים, האתגרים שלנו כמדינה לא יכולים לחכות. אנחנו צריכים לטפל ביוקר המחיה, לנהל את המאבק באיראן, בחמאס ובחיזבאללה, להתייצב מול הכוחות שמאיימים להפוך את ישראל למדינה לא דמוקרטית. מה שקרה בימים האחרונים, מה שקורה כאן הערב, היא הוכחה נוספת לזה שהמערכת הישראלית צריכה שינוי עמוק ותיקון גדול. לפני שנה התחלנו את התיקון הזה, אנחנו ממשיכים בו עכשיו, וממשיכים יחד."
 
לסיום, אמר: "מה שאנחנו צריכים לעשות גם היום. לחזור לרעיון של אחדות ישראלית. לא לתת לכוחות האופל לפרק אותנו מבפנים. להזכיר לעצמנו שאנחנו אוהבים אחד את השני, אוהבים את המדינה שלנו, ורק ביחד ננצח."

כנסת 25.10.21
צילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ/דני שם טוב
Back to top button