מבזקיםמשפטי/פלילי

חברת ההדברה התרשלה והשאירה חומר רעיל בפינת המשחקים בגן ילדים

בעקבות חקירה פלילית שניהלה המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה והגשת כתב אישום: הורשעה חברת הדברה שהתרשלה והשאירה חומר רעיל בפינת המשחקים בגן ילדים בשפלה • בית משפט השלום בפתח תקווה קנס את החברה ב-30 אלף שקל.

הדבירו ללא רישיון מתאים, השתמשו בחומר הדברה שלא בהתאם להוראות הקבועות בתווית – ונענשו: בית משפט השלום בפתח תקווה הרשיע באחרונה את חברת ההדברה "שדות א.ו.ר. פתרונות הדברה" בגין הדברה שלא כחוק. המשרד להגנת הסביבה שיתף פעולה עם משטרת ישראל, בליווי המחלקה להנחיית תובעים מוסמכי היועץ המשפטי לממשלה בפרקליטות המדינה, לביצוע חקירה והגשת כתב אישום.

התיק נחקר על-ידי המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה וכן על-ידי משטרת ישראל. לפי גזר הדין, חברת ההדברה הורשעה ונקנסה ב-30 אלף שקל. בנוסף, חויבה החברה לחתום על התחייבות בסך 40 אלף שקל להימנע מהעבירות שבהן הורשעה במשך שלוש שנים.

על פי כתב האישום שהוגש לבית המשפט בפברואר 2021 כנגד החברה, מנהליה ומדביר המועסק על ידם, במהלך חודש דצמבר 2018 ביצע המדביר הדברה בגן ילדים בישוב זיתן. המדביר החזיק את תכשיר ההדברה בקופסה ריקה של תחליף חלב לתינוקות, ובסיום ההדברה השאיר אותה עם חומר ההדברה בפינת המשחקים בגן.

למחרת בבוקר הילדים מצאו את קופסת המטרנה והוציאו ממנה את חומר ההדברה. ברגע האחרון, הבחינה הגננת במתרחש ושלפה את חומר ההדברה מידיהם. הילדים הופנו לבדיקה רפואית ונמצא כי לא אירע להם נזק בריאותי.

במהלך החקירה התברר עוד, שלמדביר לא היה סוג הרישיון הנדרש להדברה בגן ילדים וכן שהנאשמים לא דיווחו לרשם לענייני מדבירים על שאירע. החברה הואשמה בהפעלת אדם בביצוע הדברה ללא רישיון מתאים לסוג ההדברה; שימוש בתכשיר הדברה שלא בהתאם להוראות הקבועות בתווית שלו; הפרת חובת דיווח; מעשה פזיזות ורשלנות.

כל הנאשמים הודו בעובדות כתב האישום. דיון בטיעונים לעונש בעניין המנהלים והמדביר נקבע לחודש פברואר 2023.

חומר ההדברה שהושאר בגן הילדים. צילום: המשרד להגנת הסביבה
Back to top button